• 16 Şubat 2022 Çarşamba 12:01
  • |
  • Son Güncelleme:

Jose Sosa'da 16 yıllık gerçek ortaya çıktı

Jose Sosa'nın Bayern Münih'e transferinin ardındaki sır perdesi aralandı. Sergio Agüero 2006 yılında Bayern Münih'in kendisini izlemeye geldiğini ancak Alman devinin Jose Sosa'yı beğenip onu transfer ettiğini açıkladı.

Jose+Sosa%E2%80%99da+16+y%C4%B1ll%C4%B1k+ger%C3%A7ek+ortaya+%C3%A7%C4%B1kt%C4%B1

Sergio Agüero'dan Jose Sosa itirafı geldi. Agüero, Bayern Münih'in 2006 yılında kendisini izlemeye Estudiantes-Independiente maçına geldiğini ancak o karşılaşmada çok kötü performans sergilediğini söyledi. Emektar golcü, Bayern Münih'in o maçta Jose Sosa'yı beğenip transfer ettiğini dile getirdi.

"BENİ DEĞİL JOSE SOSA'YI BEĞENDİLER"

Agüero, bir taraftarın Arjantin'de yayın yapan Ole'nin kapağını paylaşarak sorduğu "Bayern Münih'e transferin neden olmadı?" sorusuna şu yanıtı verdi, "Estudiantes de La Plata'ya karşı oynanan maçımı izlemeye Bayern Münih'in geldiğini söylediler. Ancak benim için korkunç bir maçtı. Jose Sosa'yı beğendiler ve onu transfer ettiler."

Ole'nin 18 Nisan 2006'da yayınlanan kapağında Agüero'nun fotoğrafının yanında şu ifadeler yer almıştı, "Transfer olmak için can atıyor. Onu uzun zamandır takip ediyorlar ve karar verilmiş gibi görünüyor. Bayern Münih'in transfer listesinde yer alıyor."

2006 yıılında Arjantin'de Independiente forması giyen Agüero, aynı yıl 22 milyon Euro karşılığında La Liga ekibi Atletico Madrid'e transfer olmuştu.

Atletico Madrid formasını 5 yıl giyen Arjantinli golcü, 2011'de 40 milyon Euro bonservis bedeliyle Manchester City'ye katıldı.

Manchester City ile 5 kez Premier Lig şampiyonluğu yaşayan Sergio Agüero, 2013/14 sezonunda Manchester ekibine şampiyonluğu getiren golüyle Premier Lig efsaneleri arasına girdi.

Kariyerinde Independiente, Atletico Madrid, Manchester City ve Barcelona formaları giyen Agüero, 667 maçta 380 gol ve 118 asist kaydetti.