• 12 Kasım 2021 Cuma 10:09
  • |
  • Son Güncelleme:

Galatasaray Avrupa ve Afrika'dan kulüp satın alıyor

Galatasaray Avrupa ve Afrika'dan kulüp satın alıyor

Galatasaray, pilot takım projesine derinlik katacak. Önce Niğde Anadolu FK'nın hisselerini alan sarı-kırmızılılar şimdi Avrupa ve Afrika'ya açılacak. Yönetim ilk hedefini Fransa olarak belirledi.

Galatasaray Başkanı Burak Elmas'ın önceki gün divan kurulunda bahsettiği yurt dışındaki bazı kulüplerle yapılacak iş birliğinin detayları belli oldu.

Sarı-kırmızılı kulüp Avrupa'daki örnekleri uygulayarak pilot takım projesini genişletip derinleştirecek. Hedefte ise Avrupa'da ve Afrika'da pilot takımlar oluşturmak var.

NİĞDE'NİN HİSSELERİ SATIN ALINDI

Başkan Burak Elmas'ın seçim döneminde projelerinden biri olarak camiaya sundu. '1481 Futbol Grubu' Galatasaraylı iş adamlarının katkısıyla kurulmuş ve Altınordu'nun iştiraki ile 2. Lig'de mücadele eden Niğde Anadolu FK'nın hisseleri satın alınmıştı.

FRANSA'DA KULÜP ARANIYOR

Kulübün güçlü bağları olduğu Fransa ise dünyada en çok genç futbolcu üretip ihraç eden ülke konumunda bulunuyor. Dünyanın bütün futbol şirketleri Fransa'da köşeleri kapmış durumda. Burak Elmas'ın kurmaylarına Fransa'da olası kulüp işbirliklerine araştırma talimatı verdiği öğrenildi.

İSVİÇRE DE CAZİP

Ayrıca İsviçre Ligi'nde de 15 yabancı oynatma imkanı bulunduğu ve cazip bir yatırım olarak görüldüğü öğrenildi.

AFRİKA'DA ROTA: SENEGAL - FİLDİŞİ

Ayrıca yönetimin geçmiş yıllarda takımda forma giyen Afrikalı oyunculara haber gönderip Afrika'daki akademilerle ilişkileri geliştirme planı yaptığı öğrenildi. Afrika kupası öncesi Senegal ve Fildişi Sahili odaklı çalışmaların başladığı kaydedildi.

URAL AKÜZÜM NİĞDE'YE GEÇTİ

Diğer taraftan Ural Aküzüm'ün Niğde Anadolu FK'nın başına geçmesiyle beraber TFF'ye renk ve logo değişimi için başvuruda bulunulmuştu.

(Milliyet)

Ali Koç 'Pereira' düşüncesinde haklı mı?