• 21 Mart 2022 Pazartesi 20:50
  • |
  • Son Güncelleme:

Fenerbahçe'nin gözü bu haberde! Eljif Elmas dünya devlerini peşine taktı...

Eljif Elmas, Napoli'deki performansı ile dünya devlerini peşine taktı. Fenerbahçe'deki performansı ile İtalya'nın yolunu tutan Makedon yıldız Napoli'de bambaşka bir kimliğe büründü. İspanyol basının iddialarına göre, eski Fenerbahçeli Eljif Elmas için dünya devleri karşı karşıya geldi. Olası bir satışta Fenerbahçe pay alacak mı? Detaylar haberimizde...

Aksam.com.tr
Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99nin+g%C3%B6z%C3%BC+bu+haberde%21;+Eljif+Elmas+d%C3%BCnya+devlerini+pe%C5%9Fine+takt%C4%B1...

Eski Fenerbahçeli Eljif Elmas için ezeli rakipler sıraya girdiler. Napoli'de forma giyen 22 yaşındaki orta saha oyuncusu, gösterdiği performansla Serie A'nın dikkat çeken isimlerinden biri haline dönüştü. Makedon yıldızın performansı Inter ve Milan'ın kıskacına girdi. İtalya'nın dev kulüplerinin Eljif Elmas için yarışta oldukları belirtildi.

ELJIF ELMAS MILANO DEVLERİNİ PEŞİNE TAKTI

Marca'nın haberine göre, Milan, Eljif Elmas'ı sezon sonu kadrosuna katmak istiyor. Lâkin Milan'ın bu transferi bitirmesi için ezeli rakibi Inter'i de alt etmesi gerekecek.

Napoli ile Milano temsilcileri arasındaki görüşmeler başlangıç düzeyinde. Franck Kessie'nin Barcelona'ya satılması ihtimali nedeniyle Milan, Eljif Elmas transferini tamamlamak isterken, Napoli'ye takas ihtimalini de sunmuş durumda.

ELJİF ELMAS İÇİN REKOR ÜCRET

Eljif Elmas için 35 milyon euro civarında bir bonservis bedeli konuşulurken Milan'ın Napoli'ye Ante Rebic'i takasta teklif edeceği belirtiliyor. Ancak, Napoli'nin başkanı De Laurentiis'in bu takasa sıcak bakmadığı iddia ediliyor.

INTER, ELJIF ELMAS'I FENERBAHÇE'DEN BERİ TAKİP EDİYOR

Inter' tarafında ise Nicolo Barella'nın adının Real Madrid ile geçmesi sonrası Eljif Elmas transferi daha da önem kazandı. Inter'in Antonio Conte döneminde Fenerbahçe'den Eljif Elmas'ı istediği ve Türkiye'deyken 22 yaşındaki orta saha oyuncusunu yakından takip ettiği biliniyor.

FENERBAHÇE SONRAKİ SATIŞTAN PAY ALACAK MI?

Eljif Elmas, 2019 yılında 16.2 milyon Euro bonservis bedeli ile Napoli'ye transfer olmuştu. Fenerbahçe'nin Napoli ile yaptığı anlaşmada sonraki transferden payı bulunuyor. Lâkin bu ücret, üst sınırıyla belirlenen bir yüzdeden hesaplanmıyor.

Fenerbahçe'nin Napoli tarafından elde edilecek transfer bedeline göre, 1.5 milyon Euro bonus alma ihtimali bulunuyor.