• 26 Haziran 2021 Cumartesi 09:42
  • |
  • Son Güncelleme:

Fatih Terim-Burak Elmas görüşmesinden 2 ayrılık kararı çıktı! 4 futbolcu için ise...

Son dakika Galatasaray haberleri: Burak Elmas'ın başkan seçilip teknik direktör Fatih Terim'in Florya'ya dönmesinin ardından Sarı-Kırmızılılarda tek gündem transfer. İkili geçtiğimiz bir araya gelmiş ve transfer konusunu gündeme yatırmıştı. O görüşmeden iki ayrılık kararı çıktı ve 4 futbolcu için yol haritası çizildi. İşte detaylar…

Fatih+Terim-Burak+Elmas+g%C3%B6r%C3%BC%C5%9Fmesinden+2+ayr%C4%B1l%C4%B1k+karar%C4%B1+%C3%A7%C4%B1kt%C4%B1%21;+4+futbolcu+i%C3%A7in+ise...

Galatasaray'da son dakika transfer gelişmesi yaşanıyor. Sarı-Kırmızılılarda Burak Elmas ile Fatih Terim'in geçtiğimiz gün yaptığı görüşmeden 2 ayrılık kararı çıktı.

TEK YETKİLİ TERİM

Sarı-kırmızılıların 38. başkanı seçilen Burak Elmas, seçim öncesi söz verdiği gibi ilk işi Fatih Terim'i yeniden Florya'ya döndürerek yaptı. Yönetim kurulunda görev dağılımlarının da belli olmasıyla birlikte Fatih Terim'in futboldan sorumlu tek isim olacağı ortaya çıktı.

BURAK ELMAS ÜYELERDEN HARCAMA YETKİSİ ALACAK

Geride kalan sezonda A takım bütçesi 56 milyon euro olan Galatasaray'a TFF tarafından 546 milyon TL harcama limiti koyuldu. Bankalar Birliği anlaşmasına göre yüzde 20 tasarrufa gitmek zorunda kalan sarı-kırmızılı kulüpte yeni başkan Burak Elmas ilk iş olarak genel kurula yönetimin belirlediği bütçesini onaylatacak ve üyelerden harcama yetkisi alacak.

İşte Elmas ve kurmaylarının Galatasaray takımı ile ilgili yol haritası:

1 AY İÇİNDE 200 MİLYON TL'LİK ÖDEME YAPILACAK

Bir ay içinde 200 milyon TL'yi bulan futbolcu alacağı, maç başı ve puan primleri, bonservis taksitleri ve lisanslar için vergi borcu ödenecek.

TAKIMIN MALİYETİ TEKNİK EKİPLE BİRLİKTE 40 MİLYON EUROYU GEÇMEYECEK

Sözleşmelerde mevcut durumda 27 milyon euro garanti ücret yazan futbol takımının maliyeti teknik heyetle birlikte 40 milyon euroyu geçmeyecek şekilde düzenlenecek.

OZORNWAFOR VE SEKIDIKA'YA VEDA

Yabancı kontenjanını boşaltma adına performansları yetersiz görülen Valentine Ozornwafor ve Jesse Sekidika ile yollar ayrılacak.

MALİYETİ YÜKSEK 3 YILDIZ SATILMAYA ÇALIŞILACAK

Falcao, Feghouli ve Diagne gibi yüksek maliyetli sorunlu yıldızlar elden çıkarılmaya çalışılacak.

SOL BEK TRANSFERİ, PSV MAÇINA KADAR HALLEDİLECEK

Terim'in sol beke, orta sahaya ve kanatlara istediği transferler, PSV maçına kadar gerçekleşecek.

LUYINDAMA İÇİN GELEN TEKLİF YETERLİ BULUNMADI

Galatasaray'ın yabancılarından ilk resmi teklif Christian Luyindama'ya geldi. Antwerp, Luyindama için geçerli 2 milyon euroluk yazılı teklifini sarı-kırmızılı kulübe iletti ancak Fatih Terim tarafından bu rakam yeterli bulunmadı ve Kongolu stopere talip olan Belçika ekibine olumsuz yanıt verildi.

CİMBOM 5 MİLYON EURO İSTİYOR

Antwerp Teknik Direktörü Frank Vercauteren, Standard Liege'den tanıdığı Luyindama'yı takımında görmek istese de Galatasaray cephesi 2 milyon uroyu kabul etmedi. Luyindama'ya 8 milyon euro yatırımda bulunan sarı-kırmızılılar, 27 yaşındaki stoperin bonservisine 5 milyon euro değer biçiyor.

SÖZLEŞMESİ UZATILABİLİR

Oyuncunun 1 yıl kalan sözleşmesinin olası satışı düşünülerek uzatılması da gündemde. Kongolu savunmacı, Galatasaray'da 1 milyon 50 bin Euro garanti para kazanıyor.

(Sabah)