• 4 Kasım 2021 Perşembe 12:20
  • |
  • Son Güncelleme:

Burak Elmas'tan TFF'ye ikinci rest: Bedeli neyse öderiz

Burak Elmas'tan TFF'ye ikinci rest: Bedeli neyse öderiz

Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas, UEFA Avrupa Ligi'ndeki tam kapasite taleplerinin TFF tarafından reddedilmesi ve ardından Sarı-Kırmızılıların tam kapasite kararı alması hakkında konuştu. Burak Elmas “Bedeli neyse öderiz” dedi.

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Lokomotiv Moskova maçında sarı - kırmızılıların tam kapasite seyirciyle oynama kararı almasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İşte Elmas'ın sözleri;

"CEZASI, BEDELİ NEYSE ÖDERİZ"

"Tam kapasite oynamamızın birçok yaptırımı olabilir. Hepsini düşündük ve karar verdik. Türk futbolu için önemli bir maça çıkacağız ve aşısını yaptırmış taraftarlarımızın statta olmasını hak ettiklerini düşündük. Kendi inisiyatifimizdir. Cezası, bedeli neyse öderiz."

"GALATASARAY'IN HAKLARINI EZDİRMEYİZ"

Çakal arkadaşlar var hemen çıkmışlar, Galatasaray'a büyük cezalar verileceğini "söylemişler. Hepsini takip ediyoruz. Galatasaray'ın haklarını ezdirmeyiz. Nazik olduğumuz kadar, sert de davranmayı biliriz. Gerek görürsek, bunu da yapmaktan çekinmeyiz."

"REMZİ BEY'İN SÖZLERİ, TEK GÖRÜŞÜMÜZDÜR"

"Galatasaray fikri ve vicdanı hür bir camiadır. Farklı fikirler olabilir. Galatasaray adına konuşan kişi Remzi Sanver'dir. Onun söylediği her kelime, benim kelimem sayılır. Diğer arkadaşların da görüşleri olabilir. Bir haftalık gaz alma operasyonu için rakiplerimizi incitmek istemiyoruz. Bu alışılmış bir şey değil. Yönetimdeki bazı arkadaşlar bunu kendi içinde sorgulayabilir ama Galatasaray'ın başkanı benim. Yönetim kurulunda konuşulabilir ama Galatasaray tek seslidir. Remzi Bey'in sözleri, tek görüşümüzdür."

"KİMSE HADDİNİ AŞMASIN"

"Ahmet Nur Çebi ile çok kez konuştuk. Bizler bazen camiaların gazını almak için konuşuyoruz ama sorunlar büyüyor. Daha önce 'Lütfen aramızda konuşalım, halledelim' dedim. Bunu çok güzel uyguladığımız başkanlar var. Ahmet Başkan ile de konuşuyoruz. Ancak kendi kulübüne bakmalı. Dışarıdan kimse bizim camiamıza nasıl davranmamız gerektiğini söylemesin. Kimse haddini aşmasın. Nezaketimiz yanlış anlaşılmasın. Galatasaray gerekli cevapları her zaman verir."

"BUNLARI KİMSE YEMİYOR"

"Ahmet Nur Çebi ile tweet'ten sonra konuştum. Onun görüşü farklı, benim görüşüm farklı. O açıklamadan sonra çabamız karşılıksız kaldığı için üzüldüm. Beşiktaş maçından sonra saatlerce hakem konuşabilirdik ama galibiyetlerine leke sürmemek adına onları tebrik ettik. Kendi içimizde de tepki gördük. Bu benim idealim. Her türlü tepkiyi göğüslemeye hazırım. Galatasaray farklılık yaratır, kolay olmayacak, farkındayız. Ahmet Başkan 'Galatasaray'ınki gol değil demedik, sadece bizimki gol' dedik. Ben bu üslubu doğru bulmuyorum. Teknik direktörümüz de örnek bir davranışta bulundu. Bizim maçımızla ilgili keşke öyle bir açıklama yapmasalardı. Dikkatli olmaları lazım. Herhangi bir kulübün hakem sorunu varsa, MHK'ye beraber gidelim. Ama lütfen taraftarların kızgınlığını almak, yenilgili unutturmak için bu basit oyunlara girmeyin. Bunları kimse yemiyor."

"KAPALI KAPILAR ARDINDA KONUŞMAYALIM"

"Sayın Ahmet Nur Çebi isterse, MHK'ye onunla birlikte giderim. O da benimle gelebilir. Yalnız konuşmayalım, kapalı kapılar ardında konuşmayalım. Kulüpler Birliği bunun için var."