• 22 Ekim 2021 Cuma 15:35
  • |
  • Son Güncelleme:

Beşiktaş'tan bir Adem Ljajic hamlesi daha! Kaan Ayhan transferi için...

Beşiktaş transferi için uzun süredir mesai harcadığı Kaan Ayhan'da strateji değiştirdi. Siyah-Beyazlılar Kaan Ayhan için Sassuolo'ya Adem Ljajic takasını teklif edecek.

Be%C5%9Fikta%C5%9F%E2%80%99tan+bir+Adem+Ljajic+hamlesi+daha%21;+Kaan+Ayhan+transferi+i%C3%A7in...

Ara transfer döneminde kadrosunu güçlendirmek için çalışmalara şimdiden başlayan Siyah-Beyazlılar, geçen dönem takıma kazandırılamayan Kaan Ayhan'ın peşine düştü. A Milli savunmacıyı bu kez almak için ısrarcı olan idarecilerin, yeni bir teklifle oyuncunun kulübü Sassuolo'nun kapısını çalacağı öğrenildi. İtalya Serie A ekibine Kaan için şu anda takımda kadro dışı konumda bulunan Adem Ljajic'in takasta teklif edileceği bildirildi. Transfer döneminde takımdan ayrılması beklenen ancak kalıp oynamasa da 4.2 milyon Euro'luk maaşını almaya devam eden Sırp futbolcuyla da konunun görüşüleceği kaydedildi.

ÇEBİ: KAAN AYHAN BEŞİKTAŞ'A GELMEK İSTİYOR

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, geçen ay bir TV programında yaptığı açıklamada Kaan Ayhan için Ocak ayında girişimlere devam edeceklerini söylemişti. Çebi, "Kaan Ayhan için bıkmadan, usanmadan kapıyı çalacağız. Şimdi birileri de devreye girebilir. Beşiktaş'a gelmek istiyor, biz de istiyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

BİR TAŞLA İKİ KUŞ

Siyah-Beyazlılar, eğer bu operasyonu sonuçlandırabilirse hem kadrosuna önemli bir takviye yapmış olacak hem de yararlanamadığı bir futbolcuyu elinden çıkarıp yüksek maliyetinden de kurtulacak. Ljajic'in yarım dönemlik 2.1 milyon Euro'luk maaşını ödeyen Kartal, eğer operasyonu tamamlarsa diğer kısımdan kurtulacak.

ADEM LJAJIC SERIE A'DA 10 SEZON GEÇİRDİ

Adem Ljajic, futbol kariyerinde daha önce İtalya Serie A'da forma giymişti. 30 yaşındaki ön libero; Fiorentina, Roma, İnter ve Torino'da oynamıştı. Çizme'de 10 sezonda 224 karşılaşmaya çıkan Ljajic, 48 gollük performans sergilemişti. Kara Kartal, Sırp futbolcuyu Torino'dan 6.5 milyon Euro karşılığında kadrosuna katmıştı.

(Fanatik)