• 8 Şubat 2022 Salı 11:43
  • |
  • Son Güncelleme:

Adana Demirspor'a 6 sayfa ayırıp Real Madrid'le bir tuttular: Los Galacticos

Süper Lig'de fırtınalar estiren Adana Demirspor, Avrupa'da da manşetleri süslüyor. Adana Demirspor'a 6 sayfa ayıran Fransız So Foot dergisi, Mavi Şimşekleri Real Madrid'e benzetti ve ‘Türkiye'nin Los Galacticos'u' ifadelerini kullandı.

Sabah
Adana+Demirspor%E2%80%99a+6+sayfa+ay%C4%B1r%C4%B1p+Real+Madrid%E2%80%99le+bir+tuttular:+Los+Galacticos

Süper Lig'de aldığı başarılı sonuçlarla adından söz ettiren Adana Demirspor'un ünü Türkiye'yi aştı. Fransız So Foot dergisi, Adana Demirspor için 6 sayfa ayırarak Mavi Şimşeklerden övgüyle bahsetti. Dergi, Adana ekibini 'Türkiye'nin Los Galacticos'u' olarak gösterdi.

YILDIZLAR GEÇİDİ ADANA DEMİRSPOR

Murat Sancak ve Mario Balotelli arasındaki dostluğa dikkat çeken Fransızlar, başkanın yıldız futbolcuya elleriyle kebap yedirdiğine de vurgu yaptı. Teknik direktörlüğe İtalyan Montella'yı oturtan ve takımı da Balotelli, Gökhan İnler, Belhanda, Stambouli gibi yıldızlarla güçlendiren Adana ekibinin başarısının ardında başkan Sancak'ın olduğuna dikkat çekildi.

BELHANDA'NIN TRANSFER HİKAYESİ VE MESSI DETAYI

Belhanda transferinin öyküsüne de yer verilen yazıda Faslı oyuncunun "Başkan ancak evinde yemek hazırlarsa teklifi kabul ederim" sözleri üstüne Sancak'ın kendi evinde Kuzey Afrika yemeği olan Tajin'i hazırlatmasının ardından imza attığını duyurdu. Öte yandan başkanın "Messi PSG'ye imza atmasa o da Adana'da olurdu" sözleri de sayfalardaydı.