Başkan Erdoğan'dan sert tepki! 'Kılıçdaroğlu'nun sözleri kepazelik'

Kemal Kılıçdaroğlu'na sert tepki! 'Böyle bir ahlaksızlığa izin vermeyiz' Başkan Erdoğan, kamu görevlilerini tehdit eden Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi: 'Kamu görevlilerine hukuk dışı söz söyleyen devletin de, milletin de düşmanıdır.'

Başkan Erdoğan'dan sert tepki! 'Kılıçdaroğlu'nun sözleri kepazelik'

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Etik Eğitimi ve Etik Eğitici Yetiştirilmesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni'nde konuştu. Erdoğan, Külliye'deki programda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kamu görevlilerini tehdit etmesine de değindi. Başkan Erdoğan, "Bir Cumhurbaşkanının ailesini hedef alarak böyle bir süreci işletmek akıl karı değildir" açıklamasında bulundu.

KULLANDIĞI DİL YANLIŞ

Ana muhalefetin başındaki kişinin kullandığı dil demokratik hukuk devletine uygun değildir diyen Erdoğan "Kendisine oy vermediği için çiftçiye, esnafa hakaret ettiği gibi bürokratları tehdit etmektedir. Verdiği karar için hakimi, operasyon için askeri, imza için genel müdürü tehdit etmek ne demek? Baskın yapar gibi kamu kurumlarının kapısına dayanmak ne demek? Devletin teamüllerinde böyle bir yöntem olabilir mi? Kamu görevlilerinin etik meselesini konuştuğumuz şu platformda kamu görevlilerin hakkını, hukukunu korumak görevimizdir. Kamu görevlilerimize hukuk sınırları dışında söz söyleyen herkes bu devletin de, milletin de düşmanıdır. Bu çirkefliğin amacı devleti işleyemez hale getirmek, milleti hizmetlerden mahkum etmendir.

MÜSTERİH OLUN

Böyle bir rezilliğe, kepazeliğe, ahlaksızlığa izin veremeyiz. Kamu görevlilerimizin vazifelerini yürütürken tek bakacakları yer anayasa ve yasalardır. Kamu görevlilerinin yanındayız. Görevlilerimiz müsterih olsun" dedi.

MACRON'A İSVEÇ VE FİNLANDİYA DERSİ

Başkan Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile telefonda görüştü. Erdoğan, Macron'a İsveç ve Finlandiya'nın, terör örgütü PKK/YPG güdümündeki şahıs ve sözde kuruluşlarla temaslarının, NATO çatısı altındaki müttefiklik ruhuyla bağdaşmayacağını ifade etti.

MAN ADASI İFTİRASINA TAZMİNAT

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 17 Ağustos 2020 tarihinde bir gazeteye verdiği röportaj sırasında kullandığı ifadelerle ilgili "kişilik haklarına saldırı" gerekçesiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan, kardeşi Mustafa Erdoğan ile çocukları Ahmet Burak Erdoğan, Necmeddin Bilal Erdoğan, Esra Albayrak ve Sümeyye Erdoğan Bayraktar avukatları aracılığıyla dava açtı. Dilekçede: Man Adası'nda bulunan şirketin yurt dışındaki hesabına veya yurt dışındaki başka bir hesaba para gönderdiklerine dair herhangi bir dekont veya belgenin davalı tarafından, konuya ilişkin açılan hiçbir dava dosyasına sunulmadığı ifade edildi. Mahkeme, Kılıçdaroğlu'nun toplamda 100 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdi. Kılıçdaroğlu daha önce de Man Adası iddiaları hakkında açılan beş davada Cumhurbaşkanı'na 195 bin TL tazminat ödemeye mahkum edilmişti.

DEVLETTE 'ETİK' PROTOKOLÜ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Zerrin Güngör, etik kültürünün kamuda güçlendirilmesini öngören protokolü imzaladı.

Tüm Siyaset haberleri için tıklayın