Başkan Erdoğan Moskova'da Putin ile görüşecek! 'Beklentimiz ateşkesin sağlanması'

Başkan Erdoğan Moskova'da Putin ile görüşecek! 'Beklentimiz ateşkesin sağlanması'
Son Güncelleme:

Başkan Recep Tayyip Erdoğan yarın Moskova'da Rus lider Putin ile İdlib konusunda bir görüşme gerçekleştirecek. Görüşme öncesi flaş açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan; ' Yarınki görüşmeden beklentimiz ateşkesin sağlanması' dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yarın gerçekleştireceği Rusya ziyaretinden beklentisine ilişkin, "Bölgede süratle bir ateşkesi sağlayabilmek." dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. 

"Ziyaret öncesi Rusya'dan Türkiye'ye yeni bir teklif var mı?" sorusuna Erdoğan, "Şu anda teklif filan olmaz. Ziyaretimizi yapalım. Zaten ziyaretten sonra da orada yine bir basın toplantısı muhakkak sayın Putin ile yapacağız. Bunun yanında benimle beraber gelen gazeteci arkadaşlarımız da var. Onlarla da birçok şeyi paylaşacağız. Hiçbir şey gizli kapaklı kalmaz." cevabını verdi. 

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'nin "Mühimmat vermek istiyoruz." açıklamasına işaret edilerek Türkiye'nin bu yönde bir talebinin olup olmadığı sorusu üzerine Erdoğan, "Ben, Sayın Trump'a bu tür taleplerimizi ilettim." ifadelerini kullandı.  

Rusya ziyaretinden beklentisinin sorulması üzerine Erdoğan, "Bölgede süratle ateşkesi sağlayabilmek." dedi. 

Erdoğan, sorulması üzerine ABD Başkanı Donald Trump ile bugün bir telefon görüşmesinin olmayacağını bildirdi. 

(AA)

Tüm Siyaset haberleri için tıklayın