Özel hastane muayene fiyatına tepki gösteren Mehmet Ali Erbil'e doktor kardeşinden tepki: İsyan edilecek bir durum yok

Mehmet Ali Erbil, geçtiğimiz gün yaptığı 'Özel hastanede 2 dakikalık muayene için 1300 TL ödedim. Resmen hırsızlık' açıklamasının ardından doktor kardeşi Yeşim Erbil'den tepki gecikmedi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Yeşim Erbil, 'İsyan edilecek bir durum yok, 2 dakikada tanı konuluyorsa 30 senelik birikimdendir' ifadelerini kullandı.

Özel hastane muayene fiyatına tepki gösteren Mehmet Ali Erbil'e doktor kardeşinden tepki: İsyan edilecek bir durum yok

Cüneyt Arkın'ın vefat haberini almasının ardından hastaneye giden ve sırtındaki yağ bezesini gösteren Mehmet Ali Erbil, 1300 TL'lik muayene ücreti ödemesine "Hastaneye gitmişken sırtımdaki yağ bezesine benzeyen sivilceyi gösterdim. 2 dakika muayene oldum ve enfeksiyon kaptığını söyledi. Sonra sekreter ödemenin 1300 TL olduğunu söyledi. Allah kimseyi hastaneye düşürmesin. Kız kardeşim profesör ve randevuları dolu. Kardeşim durumu iyi olmayan köyden gelen hastalarının verdiği bir tavuk karşılığında 20 bin TL'lik ameliyatı yapıyor. Bunlar da 1300 TL'yi alarak sanki zengin olacaklar. Sağlık Bakanımız dünyada olmayacak reformlar yaptı. Allah beni devlet hastanesine düşürseydi bunların hiçbiri başıma gelmezdi. Özel hastaneler hırsız" sözleri ile tepki göstermişti.

Mehmet Ali Erbil'e doktor kardeşi Yeşim Erbil'den yanıt gecikmedi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Yeşim Erbil, şu ifadelere yer verdi:

"Muayene ücretleri bu civarda. İsyan edilecek bir durum yok. İki dakikada tanı konuluyorsa bile bu 10-30 senelik birikimdir"

Tüm Magazin haberleri için tıklayın