Mesut Özil, Suriyeli yetim çocukları 'mesut' etti

Futbolcu Mesut Özil, Türk Kızılay'ın Suriye İdlib'de kurulan Taybe Yetimhanesi'ndeki çocukları sevindirdi. Özil, Ramazan ayı boyunca günde 567 kişiye iftar yemeği dağıttı.

Mesut Özil, Suriyeli yetim çocukları 'mesut' etti

Fenerbahçeli futbolcu Mesut Özil, yine gönülleri fethetti. Ülkemizde ve daha birçok ülkede yardıma muhtaç insanlara el uzatan Özil, bu kez de Suriye'deki yetim çocukları sevindirdi. Futbolcu, Türk Kızılay'ın Suriye'nin İdlib kentindeki Taybe Yetimhanesi'nde kalan çocuklar ile ailelerine Ramazan ayı boyunca günde 567 kişiye iftar yemeği dağıttı. İdlib'deki Kızılay Lojistik Merkezi'nde kurulan aşevindeki kazanlarda, günlük 4 bin kişilik yemek hazırlanırken, bunun 567 kişilik kısmı Mesut Özil'in bağışıyla yapılıyor.

HEDİYELER DAĞITACAK

Yemekler, iftar saatine yakın araçlarla Taybe Yetimhanesi'ne götürülüyor. Buradan da Kızılay görevlileri tarafından yetimhanedekilerle çevre kamplarda kalanlara dağıtılıyor. Özil'in yetimhaneye Ramazan Bayramı'nda çeşitli hediyeler de göndereceği öğrenildi.

ÖRNEK OLMAYA DEVAM EDİYOR

Amine Gülşe ile evli olan Mesut Özil, oynadığı futbolunun yanı sıra yaptığı bağışlarla da adından söz ettiriyor. Futbolcu, başta çocuklar olmak üzere birçok kişiye yardım ediyor.

Tüm Magazin haberleri için tıklayın