Hande Erçel'e benzemek için estetik yaptırdı... Başına gelmeyen kalmadı

Sen Çal Kapımı'nın yıldızı Hande Erçel'in diş modelini beğenen ve aynısını isteyen modacı Şule Cooper'ın başına gelmeyen kalmadı. Porselen diş estetiği için sağlam dişlerinden de olan ünlü modacı, diş hekiminin tedaviyi 'Yapmıyorum' diyerek yarıda bırakması sonucu adeta perişan oldu. Hande Erçel'in dişlerine özenen Cooper'ın yemek yiyemediği ve konuşmakta zorluk çektiği iddia edildi.

Sen Çal Kapımı dizisinde Eda karakterine hayat veren Hande Erçel, başarılı performansı ve güzelliği ile çok konuşulan bir oyuncu. Son günlerde dizi partneri Kerem Bürsin ile hakkında çıkan aşk dedikoduları kadar her adımı ile olay olan ünlü oyuncunun her hareketi sevenleri tarafından yakın markaj altında. Öyleki paylaşımları, kıyafetleri hatta yüzündeki küçük müdahalelerle magazin gündeminden düşmeyen Hande Erçel'in dişleri ve gülüşü de çok beğeniliyor. Ekranların sevilen yüzünün dişini, gülüşünü beğenenlerden biri de modacı Şule Cooper. Ancak ünlü modacının bu beğenisi sonucu attığı adımlar kendisinde büyük sıkıntı oluşturdu.

Milliyet'in haberine göre, porselen diş estetiği için İngiltere'den kalkıp gelen modacı Şule Cooper, dişlerinin Hande Erçel'in dişleri gibi yapılmasını istedi. Bunun için diş hekimi Ç.K. ile anlaştı. Ancak diş hekimi bir süre sonra tedaviyi yarıda keserek "Yapmıyorum" dedi ve modacı yemek yemekte ve konuşmakta zorlandığını iddia ettiği kesilmiş dişleri ile ortada kaldı.

Şule Cooper'ın sorunlu dişlerinin yanında sağlam dişlerini de kestiği iddia edilen Dr. Ç.K. "Dişlerinizi yapmıyorum, nereye giderseniz gidin" demesi sonucu modacı dişlerini düzeltmek için başka doktorların kapısını çaldı. Dişlerinin düzelmesi için en az bir yıl gerektiğini öğrenen modacı, Dr. Ç.K. hakkında "bilinçli taksirle yaralama" suçundan suç duyurusunda bulundu.

ŞİKÂYET DİLEKÇESİ

Şikâyetçi Şule Cooper, avukatı Yunus Tekeş aracılığıyla savcılığa sunduğu suç duyurusu dilekçesinde, 26 Kasım 2020 tarihinde 45 yaşındaki modacı Şule Cooper’ın sosyal medya ve TV’de bilinirliliği olan diş doktoru Ç.K. ile anlaştığı belirtildi. Dilekçede şu ifadelere yer verildi:

Müvekkil Şule Cooper yaklaşık 20 senedir İngiltere’de yaşamakta olup fenomen bir moda ikonudur. Birden çok takipçisi bulunan müvekkilin dış görünüşü kendisi ve takipçileri açısından çok önemlidir. Müvekkil Türkiye’deki hekimlere daha çok güvenmesi sebebiyle dişlerini Türkiye’de yaptırma kararı almıştır. Müvekkil yapılan muayene esnasında ön üst dört dişinde kompozit lamine uygulaması olduğunu diğer dişlerinden memnun olduğunu, oyuncu Hande Erçel’in diş modelini çok beğendiğini ve kendisinden aynısını yapabilecekse işlemlere başlamasını istemiştir. Şüpheli Doktor Ç.K. ise müvekkile ‘Gülüşlerin mimarı karşınızda’ diyerek yapabileceğini söylemiştir

BU NE HADSİZLİKTİR

Cooper’ın 13 Ekim’de Dr. Ç.K’nın kliniğine gittiği belirtilerek, "Şüpheli tarafından müvekkile ısrarla altı dişe uygulama yapılması gerektiği aksi halde sonuç alınamayacağı vurgulanmıştır. Müvekkilin iki adet sağlam olan köpek dişi de doktor tarafından kesilmiştir" denildi.

Dilekçede, Cooper’ın ön iki dişinde orta hattı kayıklığı bulunması sebebiyle dişlerinin kağıt kadar ince olan arayüz zımparasıyla düzeltilmesi önerisinde bulunduğu, bunun üzerine şüpheli doktor 'Siz bana işimi mi öğretiyorsunuz, bu ne hadsizlik' diyerek hakaretlerde bulunmaya başladığı anlatıldı.

İŞ BÖYLE YAPILIR

Şüpheli doktorun daha sonra "İş böyle yapılır" diyerek kasıtlı olarak motorlu kesici aletlerden en kalın olan frez ile ön iki dişin arasını yaklaşık üç milimetre geri gelmeyecek şekilde keserek hastasının dişlerine kasıtlı olarak zarar verdiği ifade edildi.

GENÇ OLDUĞU İÇİN O DİŞ MODELİNİ İSTİYORSUNUZ

Dilekçede Cooper'ın yapılan porselen dişlerinin Hande Erçel’in dişleri ile alakası olmadığını söylemesi üzerine Dr. Ç.K'nın Cooper'a şu ifadeleri kullandığı belirtildi:

Çüş artık, yavaş olun. İşte iş bu kadar oluyor. Ne yapayım, siz zaten diş modeli sırf genç olduğu için o diş modelini istiyorsunuz. Sizin yaşınız bu modele uygun mu, bir bakın

DİŞLERİNİZİ YAPMIYORUM, NEREYE GİDERSENİZ GİDİN!

Dilekçede ayrıca şu ifadelere yer verildi:

Müvekkil "Bu yapılan uygulamanın benim istediğimle alakası yoktur" deyince şüpheli Ç.K ses tonunu yükselterek "Dişlerinizi yapmıyorum, nereye giderseniz gidin. Benim çalışanlarım acıktı. Hadi herkes yemeğe gidiyor. Siz de gidin, nerede dişinizi yaptırırsanız yaptırın" diyerek müvekkili kliniğinden kovmuş ve tedaviyi yarım bırakmıştır. Diş doktoru ve çalışanlarının meslekte acemilik ve tecrübesizlikten kaynaklanan operasyonları sonucunda müvekkil cismen ezaya uğramış ve sağlığı zarar görmüştür.

Tüm Magazin haberleri için tıklayın