Yaşlıların yüzünü ‘Dijital Torun' güldürdü

Türk Kızılay'ı 65 yaş üstü kadınların ihtiyaçlarını karşılamak için ‘Dijital Torun' projesi başlattı. İzmir'de yaşayan Zehra Nine, kendisine kucak açanlara teşekkür etti.

Yaşlıların yüzünü ‘Dijital Torun' güldürdü

Yalnız yaşayan yaşlı kadınları gençlerle buluşturan 'Dijital Torun' projesi, pilot ilçe olarak belirlenen İzmir Gaziemir'de uygulanmaya başlandı. Projeyle ilçede yalnız yaşayan 65 yaş üstü kadınlar, ihtiyaçlarını gönüllü karşılayacak gençlerle tanıştırılıyor. Türk Kızılay'ın başlattığı projeyle 'dijital torun'una kavuşan yaşlılar da kendilerini yalnız hissetmiyor. İzmir'de yaşayan 5 çocuk, 8 torun sahibi Zehra Yalçın'ın (75) yüzü de projeyle güldü. Eşini 14 yıl önce kaybeden ve tek yaşamaya başlayan Yalçın, telefonla arayarak ihtiyaçlarını soran Kızılay gönüllüsü Raziye Tuba Eren'e (36) eksiklerini söylüyor.

Kızılay Gaziemir Şube Başkanı Davut Dinçel "Projenin amacı 65 yaş ve üstü evde tek başına yaşayan sadece yaşlılık aylığı ile geçinen annelerimizin yanında olmak" dedi.

HEMEN GETİRDİLER

Yaşlılık maaşıyla geçindiğini söyleyen ve 420 lira ev kirası ödeyen Yalçın, "Kendimi çok şanslı hissediyorum. Allah bin kere razı olsun. Benim gibi yoksullara kucak açanlara binlerce teşekkür ederim. Beni arayanlara isteklerimi söylüyorum. Kızılay'daki bu kızım torunlardan bir adım daha önde. Oğlanlarım var ama onlar kendine yetemiyor. Onlara nasıl 'Bana şunu getir, bunu getir' diyeyim? Kimseden bir şey isteyemem. 'Tüpüm bitti' dedim, Kızılay hemen getirdi" diye konuştu.

Tüm Güneş haberleri için tıklayın