Muhalefetten skandal sözler! Akşener 'Kars'ı Rusya'nın eksik parçası' diye niteledi, Kılıçdaroğlu 'NATO'nun emrine uyalım' dedi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu “NATO'nun emrine uyalım” dedi, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener ise “Kars'ı Rusya'nın eksik parçası” diye niteledi.

Muhalefetten skandal sözler! Akşener 'Kars'ı Rusya'nın eksik parçası' diye niteledi, Kılıçdaroğlu 'NATO'nun emrine uyalım' dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ukrayna-Rusya savaşı hakkında tepki çeken açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, NATO'ya bağlılık vurgusu yaparak, "Biz NATO'nun bir parçası olarak NATO'nun öngördüğü şekilde çalışmak zorundayız. NATO'ya karşı çıkmanın bir anlamı yok" dedi.

Millet İttifakı'nın diğer ortağı İYİ Parti'nin Genel Başkanı Meral Akşener de, "Putin haddini aşmıştır. Vakit yaptırım vaktidir. Rusya'nın bu durumu ortadayken Türkiye'nin güvende olduğunu kim iddia edebilir? Putin'in kafasındaki Rusya'nın eksik parçalarının Kars, Erzurum ve Ardahan olmadığını kim rahatlıkla söyleyebilir?" ifadelerini kullandı.

KURMAY AKILLARIN EMRİ

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Kılıçdaroğlu ve Akşener'in sözlerine tepki gösterdi. Özkan "Aslında bu benzemezler ittifakının arka planında kurmay akılları, onlara onu emrediyor. Türkiye geçmişte olduğu gibi birilerinin payandası olacak" dedi.

Tüm Güneş haberleri için tıklayın