MasterChef ne zaman bitecek? MasterChef Türkiye final tarihi açıklandı mı?

TV 8'in en çok izlenen yemek yarışmaları arasında yer alan MasterChef'in final tarihi merak konusu oldu. Son 5 finalistin yarıştığı yarışmada heyecanlı bekleyiş sürüyor. Peki, MasterChef ne zaman bitecek? MasterChef Türkiye final tarihi açıklandı mı? İşte detaylar...

MasterChef ne zaman bitecek" MasterChef Türkiye final tarihi açıklandı mı"

MasterChef ne zaman biteceği ekran başındaki izleyecilerin yakından takip ettiği konulardan oluyor. TV 8'de yayınlanan programda hem eğlenceli anlar yaşanıyor hem de yarışmacılar arasında mücadele günden güne artıyor. Peki, MasterChef ne zaman bitecek? MasterChef Türkiye final tarihi açıklandı mı?

MASTERCHEF NE ZAMAN BİTECEK?

Survivor All Star'ın ocak ayında ekrana gelecek olması sebebiyle MasterChef Türkiye'nin yakın zamanda final yapması bekleniyor. Survivor 15 Ocak'ta ekran macerasına başlayacak. MasterChef'te önümüzdeki haftalarda final yaparak bu sezona veda edecek. Konuya dair ne bir tarih geldiği zaman haberimizin içerisine eklenecektir.

4 OCAK'TA MASTERCHEF'TE ÖNLÜĞÜ KİM ALDI?

Son olarak Burcu'nun elenerek yarışmaya veda etmesi sonrasında son 5'e kalan Eren, Hasan, Dilara ve Tahsin arasından birisi Michelin Yıldızı sahibi şef Ahmet Dede'nin de konuk olduğu 149. bölümde oynanan 2 kritik çeyrek final oyununda başarılı olarak Sergen'in sonrasında Mehmet, Danilo ve Somer şeflerin değerlendirmesi sonrasında şef önlüğünü alan ikinci isim oldu.

İlgiyle takip edilen çeyrek finalin ilk etabında Mehmet, Danilo ve Somer şeflerin konuğu olarak yarışmaya gelen Michelin Yıldızı sahibi şef Ahmet Dede tarafından hazırlanan Zerdeçallı Fener Balığı imza yemeğinin ana kadro yarışmacıları tarafından en iyi ve benzer şekilde hazırlanması istendi.

Yarışmada 5 yarışmacıya verilen 1 saatlik süre sonunda Mehmet, Danilo ve Somer şeflerin tadım değerlendirme ve puanlaması şöyle oldu:

HASAN: 30

EREN: 22

DİLARA: 18

TAHSİN: 26

Puanlama sonrası ilk etabın 1.si 30 puanla Hasan oldu ve önlüğü elde etti.

Tüm Güneş haberleri için tıklayın