HDP'nin sırtını dayadığı YPJ'liler öldürüldü

YPJ yöneticisi MİT operasyonu ile öldürüldü. HDP'li Figen Yüksekdağ, “Biz sırtımızı YPG'ye,YPJ'ye dayadık” demişti. YPJ'nin eş başkanı Ranya Henan, MİT'in SİHA destekli operasyonunda iki korumasıyla etkisiz hale getirildi.

HDP'nin sırtını dayadığı YPJ'liler öldürüldü

Şanlıurfa ilçesi Suruç'un karşısındaki Ayn el-Arab bölgesinde önceki gün öğle saatlerinde 2 korumasıyla sivil bir araçla yola çıkan YPJ/PKK Kobani Savunma Bürosu Eş Başkanı Ronahi Kobane kod adlı Ranya Henan iki korumasıyla MİT'in SİHA destekli gerçekleştirdiği nokta operasyonla öldürüldü.

AKILLI MÜHİMMATLA

İstihbarat birimlerinin SİHA ile takip ettiği sivil araçta üst düzey kadın teröristle 2 korumasının olduğu bilgisi kesinlik kazanınca aracın sivil yerleşim alanlarından uzaklaşılmasının beklendiği, köy ve mezraların bulunduğu bölgeden uzaklaşan aracın, ıssız bir noktada harekat halindeyken akıllı mühimmatla tam isabetle vurulduğu öğrenildi.

Teröristlerin içinde olduğu araç hareket halindeyken vuruldu.

İKİ KORUMASI DA ÖLDÜ

Hurda yığınına dönen araçta bulunan YPJ/PKK'nın sözde Savunma Bürosu Eş Başkanı Ranya Henan ile korumaları Rodin Abdulkadir Mouhammad ve Cihan Nidal Ali öldürüldü.

HAİN SALDIRININ FAİLİ ÇIKTI

Kadın teröristin 15 Ekim 2019'da Barış Pınarı Harekat bölgesinde Üsteğmen Çelebi Bozbıyık ile Uzman Onbaşı Mesut Çelik'in şehit olduğu, 8 askerin yaralandığı hain saldırının da faili olduğu belirlendi.

ABD'LİLERLE GÖRÜŞÜYORDU

Kadın terörist Ranya Henan, ABD'li üst düzey generallerin Suriye'nin kuzeyine gerçekleştirdiği ziyaretler sırasında bu kişilerle görüşmeleri sağlayan isim olarak da biliniyordu.

Tüm Güneş haberleri için tıklayın