Zeydan Karalar'ın haciz şovuna sert tepki: Derhal istifa et

CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın haciz şovuna, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ay sert tepki gösterdi. Makam odası haczedilen birinin başkanlık sıfatının kalmadığını ifade eden Ay, 'Sayın başkan bu utancı şehrimize daha fazla yaşatmasın ve derhal istifa etsin.' dedi.

2 milyon 750 bin liralık borcunu tahsil edemeyen Adana Büyükşehir Belediyesine haciz geldi. Haciz işleminden sonra CHP'li Belediye Başkanı Zeydan Karalar, boş kalan odasına masa ve sandalye getirerek olayı şova çevirdi.

"BORCU ÖDEYEBİLECEK MADDİ GÜCE SAHİPTİR"

Zeydan Karalar'ın şovuna sosyal medyadan sert tepki gösteren Mehmet Ay, belediyenin hacze konu olan borcu ödeyebilecek güçte olduğunu söyledi.

Ayrıca Ay, belediyenin icra takibinden sonra da alacaklı firmadan mal alımı iddiaları olduğunu belirtti.

"BELEDİYENİN İFLAS ETTİĞİNİN RESMİDİR"

Haczin sıradan bir olay olmadığını öne süren Mehmet Ay, durumu yönetilemeyen Büyükşehir Belediyesi'nin iflas ettiğinin resmi olarak niteledi.

"BELEDİYE BAŞKANI İÇİN DAHA BÜYÜK BİR UTANÇ OLAMAZ"

Makam odası haczedilen bir belediye başkanı için bundan daha büyük bir utanç olmaması gerektiğini ifade eden Ay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu rezaleti şehrimize yaşatan Büyükşehir Belediye Başkanı derhal istifa etmelidir. Makam odası haczedilmiş bir belediye başkanının “bu şehri yöneteceğim” iddiası kalmamıştır."

"YAZIKLAR OLSUN"

Makamın kendisine Adanalılar tarafından emanet edildiğini kaydeden Mehmet Ay, "Bu emanete halel getiren bir belediye başkanı için söylenecek tek söz kalmıştır, o da “YAZIKLAR OLSUN” dur." dedi.

"DERHAL İSTİFA ETMELİDİR"

Makam odası haczedilen birinin başkanlık sıfatı kalmadığını, o makamda kaldığı her anın Adana için utanç olacağını sözlerine ekleyen AK Parti İl Başkanı Ay, "Sayın Başkan bu utancı şehrimize daha fazla yaşatmasın ve derhal istifa etsin" diyerek CHP'li Zeydan Karalar'a istifa çağrısında bulundu.

Tüm Güncel haberleri için tıklayın