O mutabakatı hangi elçiye onaylattı?

'O mutabakatı hangi elçiye onaylattın' Bakan Soylu, Kılıçdaroğlu'na “Biraz dürüstsen, 6'lı masa toplantısından sonra, tutanak altına aldığınız bildiriyi, hangi büyükelçiliğe düzeltmeye gönderdin, bunu açıkla” dedi.

O mutabakatı hangi elçiye onaylattı"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Esenyurt İlçe Danışma Meclisi'nin toplantısında konuştu. Türkiye'yi yönetmek isteyenlerin 6'lı bir masa kurduğunu hatırlatan Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 'Millet İttifakı'nın oluşturduğu 6 masanın hazırladığı mutabakatı hangi büyükelçiye onaylattığını sordu. Soylu şöyle konuştu:

"Kılıçdaroğlu'na bir söz söylemek istiyorum; biraz dürüstsen, bu millete biraz inancın varsa, 6'lı masa toplantısından sonra, beraber oluşturduğunuz ve tutanak altına aldığınız bildiriyi, hangi büyükelçiliğe düzeltmeye gönderdin, bunu açıkla. Kendilerine ve bu millete biraz saygıları varsa o masadaki diğer 5 kişi de Kılıçdaroğlu'na, bizden sonra bunu, hangi büyükelçiye gönderdin ve düzelttirdin diye sorsunlar. Bu ülke, büyükelçilere ve onların efendilerine uşaklık yapanları çok gördü. Bu ülke, AB ve Amerika'nın oyunlarıyla vesayet kuranları, birlik beraberliğini bozmak isteyenleri çok görmüştür. Bir de milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'ı görmüştür."

KATAR'LA İNSANİ YARDIM ZAPTI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Katar Hayır Derneği Başkanı Şeyh Hamad Nasır J. Al Sani ile Afet ve Acil Durum Yönetimi ve İnsani Yardım Alanında Mutabakat Zaptı'nı İmzaladı.

Tüm Güncel haberleri için tıklayın