İnşaat firması sahibi İrfan Güneş, 'tehdit ve yağma' suçlamasıyla tutuklandı

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kamu ihalelerinde fesat karıştırdığı iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan inşaat firması sahibi İrfan Güneş., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İnşaat firması sahibi İrfan Güneş, 'tehdit ve yağma' suçlamasıyla tutuklandı

İHA

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından geçtiğimiz aylarda kamu ihalelerinde fesat karıştırma iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan inşaat firması sahibi İrfan Güneş, İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.

İrfan Güneş'in 'ihalesini iptal ettirmeme' karşılığında bir iş adamından para istediği ve tehdit ettiği iddia edildi. İş yerinin sahibinin şikayeti üzerine başlatılan soruşturma çerçevesinde "Tehdit, yağma ve işyeri kurşunlama" suçlamasıyla gözaltına alınan İrfan Güneş. Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü. Emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İnşaat firması sahibinin daha önce Edirne Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği "Katran" isimli yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda da adının geçtiği öğrenildi.

  • iş insanı ig
  • tutuklandı
  • Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı
  • irfan güneş tutuklandı
Tüm Güncel haberleri için tıklayın