Tepki çeken 'bayrak asma' görüntülerine Antalya Valiliğinden resmi açıklama

Antalya Valiliği, Alanya'da göndere Afganistan bayrağının çekildiği görüntülere ilişkin açıklama yaptı. Sosyal medyada infial yaratan görüntülerin 2018 yılına ait olduğunu bildiren valilik, videodaki şahsın Türk vatandaşı olduğunu belirtti.

Alanya'da Afganistan bayrağının göndere çekildiği görüntülere ilişkin Antalya Valiliği resmi açıklama yayımladı.

2018 yılına ait olan görüntülerde, birden çok bayrağın olduğunu bildiren Antalya Valiliği, basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bugün sosyal medyada çıkan Alanya'da bayrak asma ile ilgili haberlerde çıkan görüntülerdeki ilki 2018 yılına ait olup görüntüdeki şahıs ülkemiz vatandaşıdır ve Emniyette işlemleri devam etmektedir.

İkinci görüntüdekiler ise görüntünün çekildiği yerin personeli olup oradaki birden fazla ülkenin bayrağının bulunduğu direklerden sadece birinin gösterildiği anlaşılmakla birlikte ilgili şahıslar Emniyet müdürlüğümüzce tespit edilerek konu Başsavcılığımıza intikal ettirilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

DEZENFORMASYONA DİKKAT

Öte yandan SİBERAY, söz konusu video üzerinden algı operasyonu ve dezenformasyona karşı vatandaşları uyardı. Aslından çarpıtılmış görüntüleri karşılaştırmalı olarak veren SİBERAY, şu ifadeleri kaydetti:

"Sosyal medyada dolaşıma sokulan algı ve dezenformasyon maksatlı içeriklere itibar etmeyin.

Aslından saptırılmış görseller içeren ve provokasyon amaçlı olduğu değerlendirilen paylaşımlarla ilgili gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Dezenformasyona alet olmayın!"

Tüm Güncel haberleri için tıklayın