Yeni Kovid-19 ilacı Avrupa için onay bekliyor

Avrupa Birliği ilaç düzenleyicisi (EMA), Kovid-19 hastalığının tedavisi için 'Regkirona' adlı ilacın AB'de kullanımına ilişkin başvuruyu değerlendirmeye başladı. Başvurunun incelemesinin başladığı iki ay gibi nispeten kısa bir sürede sonucun çıkmasının beklendiği ifade edildi.

Yeni Kovid-19 ilacı Avrupa için onay bekliyor

AA

Avrupa Birliği'nin (AB) ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Ajansı (EMA), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalığının tedavisi için geliştirilen "Regkirona" adlı ilacın AB'de kullanımına ilişkin başvuruyu değerlendirmeye başladı.

AA'nın aktardığı habere göre, EMA'dan yapılan açıklamada, başvurunun "regdanvimab" içerikli ilacı geliştiren Güney Kore merkezli Celltrion firmasına ait "Celltrion Healthcare Hungary Kft" tarafından yapıldığı belirtildi.

Başvurunun incelemesinin başladığı, daha önce ön inceleme yapıldığı için iki ay gibi nispeten kısa bir sürede sonucun çıkmasının beklendiği kaydedildi.

Monoklonal antikor olarak bilinen ilacın ilave oksijen tedavisine ihtiyaç duymayan ancak durumu ağırlaşma riski bulunan yetişkin Kovid-19 hastaları için geliştirildiği bildirildi.

Tüm Güncel haberleri için tıklayın