Bugün sana, yarın bana! TürkMedya çalışanlarından Kızılay'a kan bağışı

Bugün TürkMedya'da Kızılay günü... Kan bağışına dikkat çekmek için TürkMedya Ailesi de bir kez daha Türk Kızılay'ın yanında. Bu kapsamda da TürkMedya çalışanları kan bağışında bulundu. Sadece 15 dakikada vereceğiniz kanla 3 kişiyi hayata bağlayabilirsiniz.

TürkMedya, Kızılay ile bir iş birliğine başladı. Bunun sebebi de kan bağışı. TürkMedya Ailesi de kan bağışının önemini bildiğinden dolayı çalışanlarıyla kan bağışında bulundu. Çünkü yılda yüz binlerce insan hastalandığı için ya da kaza geçirdiği için kan bulamamaktan dolayı hayatını kaybediyor.

Sizde on beş dakikada üç kişinin hayatına bu sayede dokunabilirsiniz.

KAN VERİN, CAN VERİN, HAYAT OLUN

Kan bağışının yararlarından bahsedecek olursak kalp krizi riskini yüzde doksan oranında azaltıyor, bu oran felç ve inme riskinde de geçerli. Kan verdiğinizde vücudunuzdaki kan hücreleri de yenileniyor. Bu da daha sağlıklı ve güçlü olmanızı sağlıyor. Düzenli kan bağışı yaptığınız zamanda baş ağrısı, stres, yüksek tansiyona da iyi geliyor. Kanda bulunan yüksek yağ oranını da düşürüyor. Kemik iliğinin yağlanmasını da önlüyor. Kan verdiğiniz de check up yerine de geçiyor. Çünkü sizin kan taramalarınız da ücretsiz bir şekilde yapılıyor. Herhangi bir hastalığınız varsa bu da öğrenilmiş olunuyor.

Tüm Güncel haberleri için tıklayın