Bakan kanıtları açıkladı 'ima'lı konuştu! 'Evdeki sayaç akıllı'

Akıllı sayaçtan kaçamadılar. Evdeki akıllı sayaca göre, Kılıçdaroğlu'nun ziyareti sırasında sıfır olan elektrik tüketimi, 21.31'den sonra yeniden başladı.

Bakan kanıtları açıkladı 'ima'lı konuştu! 'Evdeki sayaç akıllı'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 23 Nisan Cumartesi günü Keçiören'de ziyaret ettiği ve borcundan dolayı elektrik enerjisinin 4 aydır kesik olduğunu iddia ettiği abone hakkında açıklamasının yalan olduğu bir kez daha belgelendi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı; akıllı sayaçların elektrik tüketim ve kesinti bilgilerini hafızasında muhafaza ettiğini, Kemal Kılıçdaroğlu'nun ziyaret saatlerini de kapsayan saat: 18:18 ila 21:31 arasında enerji kullanımının olmadığı, saat: 21:31'den itibaren enerji kullanımına devam edildiğinin anlaşıldığını açıkladı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez; Twitter'daki hesabından açıklamada bulundu ve "Sayın Kılıçdaroğlu; anlaşılan o ki elektrik sayaçlarının artık akıllı olduğu, abonenin tüketim miktarı ve kesinti bilgilerini hafızasında saklamakta olduğunu bilmiyorsunuz. İspat istemiştiniz, işte ispatı" dedi.

Enerji Bakanı Fatih Dönmez "elektriği kesik" denilen evde kullanılan elektriği saat saat açıkladı.

ÖZÜR DİLEYECEK MİSİN?

Dönmez, şunları söyledi: "Abonenin enerjisi 4 aydır kesik değildir. Geçmiş tarihlerde günlük elektrik tüketimi mevcut olduğu gibi ziyaret ettiğiniz 23 Nisan günü de elektrik tüketimi mevcuttur. O gün sadece sizin ziyaret saatlerinizi de kapsayan 18:18 ile 21:31 saatleri arasında elektrik tüketimi yoktur. Ziyaretinizin ardından 21:31'den itibaren elektrik kullanımına devam edilmiştir. O gün dağıtım şirketi herhangi bir kesme-açma işlemi yapmadığına göre ziyaret saatlerinizde elektriği kim kesti, kim açtı? Mahcup oldunuz mu? Kamuoyundan özür dileyecek misiniz?"

Kılıçdaroğlu'nun ziyaret ettiği evin elektriğinin kesik olmadığı ortaya çıkmıştı.

HELALLEŞMEDEN VAZGEÇTİ, KAVGA SİYASETİNE DEVAM

CHP'nin helalleşme siyaseti yapacağını açıklayan Kılıçdaroğlu 6 ay sonra vazgeçti, dünkü grup toplantısında, "İçimde kavga biriktirdim" dedi.

"Helalleşme" adı altında toplumun tüm katmanlarıyla barış mesajları veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu tavrı uzun sürmedi. Kılıçdaroğlu dünkü grup toplantısında partililere "Ya bana katılın, ya şimdi şu anda yolumdan çekilin" diye seslendi. Kılıçdaroğlu, "içinde biriktirdiği büyük bir kavgadan" söz ederek, kavga edilecek konuları tek tek sıraladı. Kılıçdaroğlu, Kasım 2021'de sosyal medya hesabı üzerinden helalleşme paylaşımında bulunarak "Geçmişte partimizin de hataları oldu; helalleşme yolculuğuna çıkma kararı aldım" demişti.

İÇİNDE BÜYÜK KAVGA

Kılıçdaroğlu'nun "helalleşme açılımı" sadece 6 ay sürdü. Kılıçdaroğlu, partisinin dünkü grup toplantısında "İçimde bu halk için biriktirdiğim büyük bir kavga var" diyerek adeta 180 derecelik bir dönüşe imza attı. Kılıçdaroğlu, dün belki de en kısa grup konuşmalarından birini yaptı. Gezi davası kararını eleştirerek söze başlayan Kılıçdaroğlu, bir an duraklayarak kravatını gevşetti ve "Değerli arkadaşlarım bugün farklı bir konuşma ile karşınızda olacağım" dedi. Konuşma metni olduğu anlaşılan kağıt parçasını katlayarak yana bıraktı ve yeni bir metni içeren başka bir kağıt aldı eline. Kılıçdaroğlu, "Tüm arkadaşlarıma sesleniyorum, bu engerekler ve çıyanlarla çatışma ne kadar sert olursa zafer de o kadar yakın olacaktır. Ben o yoksullukla mücadele eden çocuklar için mücadele edeceğim. Ya bana katılın, ya şimdi şu anda yolumdan çekilin. Açık ve net söylüyorum. Pes etmeyeceğim, durmayacağım. İçimde bu halk için biriktirdiğim büyük bir kavga var. Ülkeyi kaçak sığınmacılarla dolduranlarla kavga edeceğiz" dedi.

Tüm Güncel haberleri için tıklayın