Alevler yerleşim yerlerine sıçradı! Karadeniz'de yangın felaketi

Doğu Karadeniz'de 22 farklı noktada çıkan yangınlar paniğe neden oldu. Mevsim normallerinin üzerindeki sıcak hava dalgası ve rüzgarın da etkisiyle hızla yayılan alevler, yerleşim yerleri ve tarım arazilerine sıçradı. Ekiplerin müdahalesi sonucu söndürülen yangınlar da 3 ev kullanılamaz hale geldi.

Alevler yerleşim yerlerine sıçradı! Karadeniz'de yangın felaketi

DHA

Doğu Karadeniz'de mevsim normallerinin üzerindeki sıcak hava dalgası ve rüzgarında etkisiyle 22 noktada başlayan orman yangınları ekiplerin müdahalesi neticesinde söndürüldü.

DHA'da yer alan habere göre, Doğu Karadeniz Bölgesi'nde, Trabzon ve Rize'de dün sabah saatlerinde 22 farklı noktada örtü ve orman yangını çıktı. Mevsim normallerinin üzerindeki sıcak hava dalgası ve rüzgarın da etkisiyle hızla yayılan alevler, yerleşim yerleri ve tarım arazilerine sıçradı. Yangınlara belediye itfaiye ekipleri ile orman işçileri ve AFAD ekipleri çok sayıda araçla müdahale etti. Söndürülen yangınlarda, 3 ev kullanılamaz hale geldi, tarım ve orman arazileri zarar gördü. Zarar gören alanlarda tespit çalışması başlatıldı.

Uzmanlar, bölgede hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceğini belirterek, yeni yangınların oluşmasına fırsat verilmemesi için anız ateşi yakılmaması yönünde vatandaşlara uyarılarda bulunuyor.

Tüm Güncel haberleri için tıklayın