23 milyon kişi neyi bekliyor?

23 milyon kişi ilk dozu olmadı. Bakan Koca, “Yaklaşık 23 milyon kişi henüz aşı olmadı. İstediğimiz sonucu almak için süreci tamamlamalıyız” uyarısı yaptı.

23 milyon kişi neyi bekliyor"

AA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından, Kovid-19 ile mücadele kapsamındaki aşılamaya ilişkin paylaşımda bulundu. Yaklaşık 23 milyon kişinin henüz aşı olmadığı bilgisini paylaşan Koca, şunları kaydetti: "İkinci dozu olmayanların sayısı 17 milyon. Çift doz aşı olup, 3. doz aşıya gelmeyenlerin sayısı 9 milyona yakın. Aşıdan istediğimiz sonucu almak için süreci hızla tamamlamalıyız. Şu anki sorun, tedbirlerin esnetilmesidir. Kontrolü ele alalım."

KADIN MUHTARIN İKNA ÇABASI

Gaziantep İslahiye'de mahalle muhtarı Gülay Çetin; bahçede, ahırda ya da kahvehanede vatandaşlarla konuşup aşılama kampanyasına destek sağlıyor.

DİYARBAKIR'DA SEFERBERLİK

Türkiye'nin en az aşı uygulamasının yapıldığı ilk 10 il arasında olan Diyarbakır'da, aşı programını yaygınlaştırmak için seferberlik başlatıldı. Muhtarlar ve imamlar da mahalleliyi ikna etmek için çalışacak.

AMASYA DA MAVİYE GEÇTİ!

Sağlık Bakanı Koca, "Amasya artık düşük riskli iller arasında. En az bir doz aşı olanların oranı %75'in üzerinde. Amasya'yı kutluyoruz." paylaşımı yaptı.

Tüm Güncel haberleri için tıklayın