Mahkemeden kadroya geçen taşeronlarla ilgili haberler!

Mahkemeden kadroya geçen taşeronlarla ilgili haberler!

Ekonomi Haberleri

11 Ekim 2019 Cuma 13:12 | Son Güncelleme:

Taşeron son dakika gelişmeleri neler? arama motorunda araştılıyor. Kadroya geçen taşeron çalışanlara ödenecek olan ücret merak ediliyordu.Kadroya geçişi tamamlanan taşeron çalışanlar, aylık ücretlerine ek olarak ödemeler de alacak.

Taşeron son dakika gelişmeleri neler? merak edilen konular arasında yer alıyor.amuda kadrolu olarak çalışan binlerce taşeron işçiye ilgilendiren ilave tediye (ek ödeme) ile ilgili detaylar belli oldu. Ankara 24. İş Mahkemesin'den gelden karara göre binlerce çalışanın maaşı yeniden hesaplanacak.

TAŞERON SON DAKİKA HABERLERİ

Kamuda çalışan binlerce kişiyi ilgilendiren karar Ankara 24. İş Mahkemesin'den geldi. 

Binlerce çalışanın maaşı yeniden hesaplanacak.  Hizmet İŞ Sendikası tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: Sendikamız Hukuk Müşavirliğince, 696 Sayılı KHK ile mahalli idarelerin iktisadi teşebbüsleri ile kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilen ve asgari ücretin katlarına (%10, %20, %30,vb.) çalışan  adına, geçiş sonrası asgari ücretin yüzdelik katlarının uygulanmaması nedeniyle açılan dava işçiler lehinde sonuçlandı. Sağlık Bakanlığı’na karşı Ankara 24. İş Mahkemesi’ne açılan davada yerel mahkeme, 10 Eylül 2019 tarihli duruşmada itiraz yolu açık olmak üzere davamızın kabulüne karar verdi.

Tüm Ekonomi haberleri için tıklayın