Perakendenin zirvesi İstanbul’da yükseliyor

Perakendenin zirvesi İstanbul’da yükseliyor
Son Güncelleme:

Perakendeye yön verenler 15. kez Perakende Günleri’nde buluşuyor. Zirvede Türk markaları uluslararası yatırımcılarla buluşurken, ünlü konuşmacılar da sektöre yönelik ipuçları verecek.

Konusunda dünya çapında üne sahip konuşmacıları ile perakende sektörüne yön veren, bu yıl 15’incisi düzenlenen Perakende Günleri  başladı. Bu sene, 25-26 Kasım 2015 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen Perakende Günleri, 19 farklı oturumda 21 ayrı konuşmacıyı ağırlarken ikili görüşmelerle de Türk markalarını uluslararası yatırımcılar, perakende grupları ve AVM’lerle buluşturacak. Türkiye’deki en büyük iş dünyası organizasyonu ve uluslararası alanda sayılı organizasyonlardan biri olan Perakende Günleri’nin bu yılki konferans moderatörlüğünü ise sektörün genç isimleri; Derimod Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Zaim ve Murat  Zaim üstlenecek. Soysal tarafından düzenlenecek Perakende Günleri Multi Turkey, CardFinans ve Hopi  ana sponsorluğunda gerçekleşecek. Her yıl perakende sektörü tarafından büyük ilgiyle takip edilen Perakende Günleri, bu yıl da B2B toplantılarla uluslararası yatırımcılar, perakende grupları, master franchisee’ler, AVM’ler ve ülke danışmanlarıyla da bir araya gelme imkanı sunacak.

DEVLERİN DANIŞMANI

Her yıl olduğu gibi bu sene de birbirinden değerli isimleri ağırlayan Perakende Günleri’nin en önemli konuşmacılarından biri dünyayı en çok etkileyen ekonomist ve düşünürlerden biri olan Harvard Üniversitesi Profesörü, Venezula Planlama Eski Bakanı Prof. Ricardo Hausmann olacak. Hausman etkili verimlilik ve sağlıklı büyüme için ‘Scrabble’, ‘Orman’, ‘Peynirin Yanında Motor’ ve diğer teorileriyle bir yandan stratejik düşünceyi etkilerken uygulamaya geçebilecek ipuçları verecek. ‘The Retail Revival’ kitabının yazarı yılların usta perakendecisi, perakende devlerinin bir numaralı danışmanı Doug Stephens ise perakendenin geleceğini bilim kurgu senaryolarıyla değil, işi doğrudan etkileyen gerçeklerle ve çözüm yollarını anlatacak. 

SIRADIŞI TAKTİKLER

Teknoloji ve iş dünyasının sıradışı düşünürü, ‘The Network Always Wins’ kitabının yazarı, Nexxworks Bilgi Teknolojileri Başkanı, Kaliforniya Üniversitesi Dijital Dönüşüm Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Peter Hinssen, geleceğin iş yaşamındaki yeni yapıyı anlatacak. Perakende Günleri, ikinci günün sonunda Perakende Güneşi Ödülleri Töreni’yle bitecek.

İLLÜZYONİST TEMPEST DE KATILIYOR

Perakende Günleri’nin en çok ilgi görmesi beklenen konuşmacılarından biri de dünyaca ünlü Siber-İllüzyonist, MIT Media Lab Directors Fellow Marco Tempest. Tempest’ın mühendisler, animatörler ve programcıların işbirliğiyle tasarladığı sunumu sihirli illüzyon örneklerini içeriyor. İran’ın dünya çapında üne sahip strateji uzmanı, dünya devlerine İran’da iş yapmak konusunda yol gösteren Atieh Group Yönetici Ortağı Dr. Bijan Khajehpour da Perakende Günleri’nin konuklarından biri olacak. ‘İran’ı ve Sunduğu Fırsatları Doğru Anlamak’ konulu oturumunda; ambargonun kalkmasından sonraki süreçte yol haritasını çizmek için ipuçları verecek.

Tüm Ekonomi haberleri için tıklayın