Kripto para piyasası tepetaklak oldu!

Rusya'nın Ukrayna'ya harekat başlatması sonrası kripto para piyasasında büyük bir çöküş yaşandı. Bitcoin, 34 bin 322 dolara kadar düşerek yüzde 8'e yakın değer kaybetti. Ethereum ise 2 bin 300 dolar seviyesinin altına inerek yüzde 11'e yakın düştü. Tüm kripto paraların çakıldığı dünya genelinde kazanan altın oldu.

Kripto para piyasası tepetaklak oldu!

Son dönemde yatırımcılarını sevindirmeyen kripto paralar Rusya'nın Ukrayna'ya hareket başlatması sonrası adeta çakıldı. Rusya'nın Ukrayna'daki birçok şehre füze saldırısı yapmasıyla birlikte savaş resmen başlamış oldu.

Bitcoin, 34 bin 322 dolara kadar düşerek yüzde 8'e yakın değer kaybetti. Ethereum ise 2 bin 300 dolar seviyesinin altına inerek yüzde 11'e yakın düştü.

Coingecko'da yer alan verilere göre piyasalar yüzde 7.8 gerileyerek 1 trilyon 653 milyar dolara indi.

Ripple'daki değer kaybı ise yüzde 10'a yaklaştı. XRP'nin fiyatı 64 cente indi. Dogecoin ise yüzde 11.6 oranında geriledi. DOGE 11 centi gördü.

SON 1 HAFTADA YÜZDE 20'DEN FAZLA

Kripto para piyasalarının geneline bakıldığında Ukrayna - Rusya gerginliği nedeniyle son 1 haftada yüzde 20'den fazla değer kaybı görülüyor.

34 BİN DOLAR SEVİYESİ KRİTİK

Analistler Bitcoin'in 34 bin dolar seviyesinde güçlü bir destek noktasının olduğunu kaydederken, fiyatın bu seviyenin altına düşmesi durumunda ise satışların daha da derinleşebileceği belirtiliyor.

Tüm Ekonomi haberleri için tıklayın