Emlak Konut GYO'dan 539 milyon TL net kar

Emlak Konut GYO'dan 539 milyon TL net kar

Ekonomi Haberleri

14 Ağustos 2013 Çarşamba 11:22 | Son Güncelleme:

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi Emlak Konut GYO, yılın ilk yarısında 539 milyon 442 bin TL net kar elde etti. Şirketin geçen yıl aynı dönemde karı sadece 102 milyon 735 bin TL seviyesindeydi.

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi Emlak Konut GYO, ilk yarıda karını katladı. Yılık ilk yarısında 539 milyon 442 bin TL net kar elde eden şirketin karı, geçen yıl aynı dönemde 102 milyon 735 bin TL seviyesindeydi. 

HASILATINI DA KATLADI

Şirketin, bu yılın ilk yarısındaki hasılatı ise 1 milyar 65 milyon 400 bin TL’yi buldu. Geçen yıl aynı dönem hasılatı 335 milyon 18 bin TL seviyesinde kalmıştı. 

'YATIRIMCISINA KAZANDIRIYOR'

Şirketin finansal tablolarını değerlendiren Emlak Konut GYO Genel Müdür Murat Kurum, hasılat ve karlılığını artıran şirketin bu yolla yatırımcısına da kazandırdığını söyledi. Kurum, “Şirket olarak bir yandan Türkiye’nin sağlıklı kentleşmesine katkıda bulunurken, bir yandan da hasılat paylaşımı modeliyle gerçekleştirdiğimiz projelerimiz sayesinde karlılığımızı artırıyoruz. Kazan-kazan modelinin en iyi örneklerinden birini sergilemeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Tüm Ekonomi haberleri için tıklayın