ABD yönetiminden kripto para hamlesi: Piyasaya Rusya çağrısı yaptı

ABD yönetimi, kripto borsalarından, yaptırımları delmek için Rus bireylerin ve kuruluşların sanal para birimleri kullanmamasına yardımcı olmalarını istedi.

ABD yönetiminden kripto para hamlesi: Piyasaya Rusya çağrısı yaptı

Bloomberg/ Aksam.com.tr

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi ve Hazine Bakanlığı, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesinin ardından ABD ve müttefikleri tarafından getirilen kısıtlamalardan kaçınma girişimlerini engellemek için dünyanın en büyük ticaret platformlarından bazılarının operatörlerinden yardım istedi.

Aksam.com.tr'nin Bloomberg'ten aktardığı habere göre, Biden yönetimi geleneksel ekonomik yapılar üzerinden Rusya'ya yaptırım uygulasa da kripto para piyasaları ekonomik yönetimlerin etki alanı dışında kalıyor.

Bir Beyaz Saray yetkilisi, kripto para birimlerinin Rusya'da yoğun olarak kullanılan ABD dolarının yerini tutmadığını, ancak Amerikan makamlarının yaptırımlardan kaçınmak için dijital varlıkların herhangi bir kötüye kullanımıyla agresif bir şekilde mücadele etmeye devam ettiğini söyledi.

Kiev, Moskova ordusuna karşı savunmayı güçlendirmek için milyonlarca dolar değerinde kripto bağışı çekmek için Twitter'ı zaten kullandı. Aynı zamanda, Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, Kremlin bağları olan politikacılarla bağlantılı kripto cüzdanları hakkında ipuçları istemek için Twitter gönderilerini kullandı ve büyük dijital varlık borsalarını tüm Rus kullanıcılarının adreslerini engellemeye çağırdı.

Tüm Ekonomi haberleri için tıklayın