Putin'den Batı'ya ‘cinsiyet değiştirme' eleştirisi

Daha önce de LGBT propagandalarına karşı açıklamalar yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Uluslararası Valday Tartışma Kulübü'nün Soçi'deki toplantısında Batı'nın cinsiyet değiştirmeyi teşvik ettiğini ve bunun bir insanlık suçu olduğunu belirtti.

Putin'den Batı'ya ‘cinsiyet değiştirme' eleştirisi

Sabah

Soçi'de katıldığı bir toplantıda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Rus başkan Batılı ülkelerin çocuklara cinsiyet değiştirmenin normal olduğunu öğretmesine sert eleştiriler getirdi.

Sabah'ta yer alan habere göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Uluslararası Valday Tartışma Kulübü'nün Soçi'deki toplantısında yaptığı açıklamalarla dünya gündemine oturdu.

Daha önce de LGBT propagandalarına karşı yaptığı sert çıkışlarla bilinen Putin, bu kez de Batılı ülkeleri topa tuttu.

"BU İNSANLIĞA KARŞI İŞLENMİŞ BİR SUÇ"

Günümüzde özellikle sosyal medya ve eğlence platformlarında sık sık körüklenen cinsiyetsizlik akımlarına tepki gösteren Putin, bunun sorumlusunun Batılı ülkeler olduğunu söyledi.

Batı toplumunda yaşayan gençlere ve çocuklara, cinsiyet değiştirmenin son derece normal olduğunun empoze edilmesinin korkunç olduğunu söyleyen Putin, bu düşünceyi çocuklara aşılayan zihniyetin hastalıklı olduğunu savundu.

Soçi'de yaptığı açıklamalarda Rus lider, "Batı'nın çocuklara cinsiyet değiştirmenin normal olduğunu empoze etmesinin insanlığa karşı işlenmiş bir suç olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

  • Putin
  • cinsiyet değiştirme
  • batı
Tüm Dünya haberleri için tıklayın