Kanada'dan aşı karşıtlarına sert darbe! Kripto para cüzdanları kara listeye alındı

Kanada'nın aşı karşıtlarına sert müdahalesi devam ediyor. Kanada son dönemde aşı karşıtlarına destek için kullanılan kripto para cüzdanlarını kara listeye aldı. Kara listeye alınan kripto para cüzdanlarında 1,1 milyon dolara varan değerde işlem yapıldığı belirtildi.

Kanada'dan aşı karşıtlarına sert darbe! Kripto para cüzdanları kara listeye alındı

Son dönemde büyük bir kriz yaratan ve olağanüstü hal ilan edilmesine sebep olan aşı karşıtları Kanada hükümetini kızdırdı. Kanada Mali İşlemler ve Raporlar Analiz Merkezi tarafından düzenlenen kuruluşların 34 kripto cüzdanı ile etkileşiminin durdurulması gerektiğini söyleyen bir emir yayınladı.

Donanımhaber'de yer alan habere göre; Kanada'da aşı karşıtı kamyoncuların eylemleri devam ediyor. Eylemciler geçtiğimiz günlerde Kanada-ABD sınırını kamyonlarıyla kapatmış ve olağanüstü hal ilan edilmesine neden olmuştu.

Bu protestolara bağış yapmak isteyenler için kripto para kullanımı gündeme gelmişti. Kamyoncuları kripto paralarla destekleme kampanyasının başlatılmasının ardından Kanada Kraliyet Atlı Polisi (RCMP) harekete geçti.

RCMP, ülkede Kanada Mali İşlemler ve Raporlar Analiz Merkezi tarafından düzenlenen kuruluşların 34 kripto cüzdanı ile etkileşiminin durdurulması gerektiğini söyleyen bir emir yayınladı.

RCMP konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Ontario Eyalet Polisi ve Kanada Kraliyet Atlı Polisi, şu anda Acil Durum Önlemleri Yasası kapsamına giren yasa dışı eylemlerle ilgili olarak toplanan kripto para bağışlarını araştırıyor. Acil Durumlar Yasası'nın 19(1) alt bölümü uyarınca Acil Ekonomik Önlemler Emri uyarınca, aşağıdaki kripto para birimi adres(ler)iyle ilgili herhangi bir işlemi kolaylaştırmayı durdurma görevi vardır"

Kara listeye alınan kripto para cüzdanlarında 1,1 milyon dolara varan değerde işlem yapıldığı belirtildi.

Tüm Dünya haberleri için tıklayın