Avustralyalı bakanın basın açıklamasını üzerine tırmanan örümcek böldü

Avustralya'da Queensland Eyaleti Sağlık Bakanı Yvette D'ath Kovid-19'a ilişkin basın açıklaması yaparken bir örümcek bakanın üzerine tırmandı. Gazetecilerin uyarısıyla örüncekten haberdar olan D'ath, 'yokmuş gibi davranacağım, yüzüme doğru gelirse söyleyin' dedi.

DHA

Avustralya'da Kovid-19 durumuna ilişkin basın açıklaması yapan Queensland Eyalet Sağlık Bakanı Yvette D'ath'ın üzerine tırmanan bir örümcek bakanın açıklamasını böldü.

DHA'nın haberine göre, Avustralya'da Queensland Eyalet Sağlık Bakanı Yvette D'ath, eyaletin Brisbane kentinde dün Kovid-19 durumuna ilişkin basın açıklaması yaptı.

Bakan D'ath açıklama yaptığı sırada üzerine örümcek tırmandı. Bakanın üzerindeki örümceği fark eden gazetecilerden biri 'Üzerinizde örümcek var' diyerek bakanı uyardı. Kovid-19'a ilişkin konuşmasına ara veren bakan 'Lütfen biri örümceği üzerimden alabilir mi?' diyerek yardım istedi.

Yanındakiler bakana yardım ederken, bakan da "Açıklama yapmaya devam edeceğim ve üzerimde bir huntsman (Sparassidae örümceği) yokmuş gibi davranacağım, ama yüzüme doğru gelirse lütfen durumu bana bildirin" dedi.

Daha sonra bakan, örümceğin üzerinden inerek uzaklaşması üzerine Kovid-19 bilgilendirmesine devam etti. Olaya ilişkin bir haberi ve görüntüleri daha sonra sosyal medya hesabından paylaşan bakan D'ath, "Daha önce basın toplantılarım bölünmüştü ama bu asla bir örümcek tarafından olmamıştı" açıklamasını yaptı.

Avustralya Müzesi internet sitesine yer alan bilgilere göre, büyük, uzun bacaklı örümcekler olan Avustralya 'Huntsman' örümcekleri Sparassidae (eski adıyla Heteropodidae) familyasına aittir ve ev duvarlarında perde arkasından fırlayarak insanları korkutan tüylü sözde 'tarantulalar' olarak ünlüdürler.

Tüm Dünya haberleri için tıklayın