ABD'nin YPG'sinden tecavüz iğrençliği

Suriye'nin Tel Rıfat ilçesinde YPG/PKK'lı bir terörist tarafından kaçırılan 4 yaşındaki bir kız çocuğu tecavüz edildikten sonra yol kenarına atıldı. Kızın akrabaları inini basarak teröristi bıçakladı.

ABD'nin YPG'sinden tecavüz iğrençliği

Suriye'nin kuzeyindeki Tel Rıfat bölgesinde bulunan Kefer Naya köyünde Lin El Hatip adlı 4 yaşındaki kız çocuğu, terör örgütü YPG/PKK'lı bir terörist tarafından kaçırılıp tecavüz edildikten sonra Deyr Azez'e 11 kilometre uzaklıktaki Cemal yoluna atıldı. YPG/PKK işgalinde bulunan Tel Rıfat'a bağlı bölgede zeytin hasadı yapan bir ailenin küçük kızı olan Hatip, bölge sakinlerince yol kenarına atılmış halde bulundu. Küçük kız tedavi amacıyla hastaneye kaldırıldı. Daha sonra kızın bir akrabası, kaldığı yeri basarak tecavüzcü teröristi bıçakladı.

PROTESTO EDİLDİ

Küçük kızın kaçırıldıktan sonra tecavüze uğradığının tespit edilmesinin ardından bölge halkı, protesto gösterisi düzenledi. Terör örgütü ise tepkilerin medyada yansımaması için basın mensuplarına izin vermedi. İstismara uğrayan küçük çocuğun sağlık durumuna ilişkin ailesi veya yetkililer tarafından açıklama yapılmadı.

Tüm Dünya haberleri için tıklayın