ABD'de hastaneye silahlı saldırı! Ölüler var

ABD'nin Tulsa, Oklahoma'da kentindeki bir hastaneye dün silahlı saldırı düzenlendi. Alınan bilgilere göre saldırı sonucu 4 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

ABD'de hastaneye silahlı saldırı! Ölüler var

Reuters

ABD'de silahlı saldırılar gündemde kalmaya devam ederken, Tulsa, Oklahoma'da dün bir saldırgan tüfek ve tabanca ile hastaneye girerek dört kişiyi öldürdükten sonra intihar etti.

Reuters'tan alınan habere göre, saldırının ardından basına açıklama yapan Tulsa komiser yardımcısı Eric Dalgleish, polis görevlilerinin dün öğleden sonra gelen ihbardan üç dakika sonra St. Francis Hastanesi'ne vardıklarını ve ikinci kattan gelen silah seslerini takip ettiklerini söyledi.

Dalgleish, polislerin saldırıda hayatını kaybedenler ve şüphelinin yanına 5 dakika içerisinde ulaştığını da belirtti.

Geçen hafta Texas'ta bir saldırganın bir okulu basarak 19 öğrenciyi öldürmesi ve polislerin yaklaşık bir saat dışarıda beklemesinin ardından polis görevlilerin bu gibi saldırılara verdiği yanıt yakından incelenen bir tartışma konusu haline geldi.

Tulsa emniyet güçleri 35 ve 40 yaşları arasında olduğu düşünülen saldırganın kimliğini tespit etmek için çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Dün Tulsa'daki St. Francis hastanesine gerçekleştirilen saldırı, geçen hafta Texas'taki okula gerçekleştirilen saldırı gibi son zamanlarda yeniden tırmanışa geçen silahlı saldırılar ABD'de silah satışlarının kısıtlanması konusundaki tartışmaları yeniden gündeme getirdi.

Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada ABD Başkanı Joe Biden'ın saldırı hakkında bilgi ifade edildi.

Tüm Dünya haberleri için tıklayın