ABD'de boş kalan marketler sıra dışı yollara başvurdu... Rafları yiyecek içecek resimleriyle örttüler

İngiltere'nin ardından ABD'yi de vuran krizde gıdandan otomotive tüm sektörlerde büyük bir panik baş gösterirken süpermarket zincirlerinden sosyal medyaya yansıyan fotoğraflar infiale sebep oldu.

ABD'de boş kalan marketler sıra dışı yollara başvurdu... Rafları yiyecek içecek resimleriyle örttüler

Hurriyet.com.tr

İngiltere'nin ardından ABD'de de koronavirüs salgınından kaynaklanan işgücü sorunları, hava koşulların sertleşmesi ve artan tüketici talebi ile birleşince daha önce görülmemiş bir kıtlık ve fiyat artışı görülmeye başlandı. Ülke halkı panik alımları ve istifleme yapmaya başlarken Beyaz Saray konu hakkında daha fazla sessiz kalamadı ve açıklama yapmak zorunda kaldı.

Hurriyet.com.tr'de yer alan habere göre, hükümetler krizi gidermeye çalışsa da sorunun her geçen gün büyüdüğü basına yansıyan ve sosyal medya kullanıcıları tarafından da sıkça paylaşılan fotoğraflarla açığa çıkıyor. ABD, ülke tarihinde görülmemiş bir kıtlık sorunuyla mücadele ediyor. Ülkedeki perakendeciler, tedarik zinciri krizinin yol açtığı çıplak rafları gizlemek için tuhaf yöntemlere başvuruyor.

Alışveriş yapanlar sosyal medyayı son haftalarda süpermarketler ve büyük mağazalardaki çıplak rafların görüntüleriyle doldurdu. Ancak durum kötüleştikçe mağazaların rafların boşluğunu gizlemeye çalıştıkları ortaya çıktı. Durumu Venezuela ya da Küba gibi sol iktidarların olduğu ülkelerde yaşananlara benzeten ABD'liler marketlerin boş rafları kartonlar, perdeler ya da aynı üründen birçoğunu tüm raflara dizerek dolu göstermeye çalışmak gibi yöntemlere başvurduğunu yaptıkları paylaşımlarla ortaya koyuyor.

Beyaz Saray, ABD Başkanı Joe Biden'ın ülkede yaşanan tedarik zinciri krizinin çözümü için Ulusal Muhafızları devreye sokabileceği sözlerine açıklık getirerek, şu anda bunun aktif olarak düşünülmediğini bildirdi.

Tüm Dünya haberleri için tıklayın