Bu hafta ne yapsak? 9 Ekim 2021 ajandası

Bu hafta ne yapsak? 9 Ekim 2021 ajandası sizleri bekliyor. Bu kültür sanat etkinliklerini ajandanıza not edin.

Bu hafta ne yapsak" 9 Ekim 2021 ajandası

ENDER EREN / endereren@gmail.com

MÜZİĞİN NABZI HARBİYE'DE ATACAK

2021 Harbiye Açıkhava konserlerinin ikinci kısmını gerçekleştiren Kerki Solfej, sonbahar konserlerinin açılışını 11 Ekim Pazartesi Yıldız Tilbe'yle yapacak. Yoğun talep üzerine 13 Ekim Çarşamba yeniden konser verecek olan Yıldız Tilbe'nin ardından; 18 Ekim Pazartesi Buray, 19 Ekim Salı Liveneli ile Sevdalım Hayat, 28 Ekim Perşembe Mabel Matiz ve 30 Ekim Cumartesi Yıldız Tilbe dinleyicisiyle bir araya gelecek.

COŞKUN KARADEMİR VE ZEYNEP BAKŞİ KARATAĞ CRR'DE!

Halk müziği sanatçısı Coşkun Karademir, seçkin eserlerden oluşan bir repertuvarla, 10 Ekim akşamı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda müzikseverlerle buluşacak. Zeynep Bakşi Karatağ konuk sanatçı olarak yer alacağı konser saat 19.00'da başlayacak.

BU KIŞ ÇORBALAR MEKSİKA'DAN!

Özellikle soğuk havalarda sıcacık bir çorbaya kim hayır diyebilir? Şehrin Meksikalısı Ranchero, hem lezzetli hem de bağışıklığı güçlendirici çorbalarıyla içinizi ısıtacak. Mekanın mönüsünde üç farklı Meksika çorbası bulunuyor. Caldo de Pollo, Sopa de Frijol ve Sopa de Tortilla. Telaffuzları zor olabilir ama her biri damak çatlatan türden çorbalar bu kış favoriniz olacak.

EĞLENCENİN YENİ ADRESİ DEKK

İstanbul'un kalbinde konumlanarak şehir hayatının yeni adresi olmayı hedefleyen dekk, geçtiğimiz hafta kapılarını açtı. Açılış haftasında çeşitli etkinlik ve konserlere ev sahipliği yapan dekk'te, misafirler bu hafta Sufle, Kaan Düzarat ve Kalben gibi başarılı isimlerin sahnesiyle keyifli dakikalar geçirecek. 9 Ekim Cumartesi19.00'da Sufle sahne alacak.

YAZA VEDA KONSERLERİ

Sezonun son açıkhava konserleri, sektörün deneyimli isimleri İpek İyier ve Bilal Oğuz'un kurduğu Infinit'ten geliyor. Serdar Ortaç, 22 Ekim Cuma günü Infinit Harbiye Açıkhava Konserleri'nin açılışını yapıyor. Pop-rock grubu Yüksek Sadakat, 23 Ekim Cumartesi sahnede olacak. Gruba sahnede Ufuk Beydemir, Sena Şener, Emir Can İğrek gibi özel konukları eşlik edecek. 26 Ekim'de ise Nil Karaibrahimgil sahnede olacak. Yaza veda konseri ise 27 Ekim Çarşamba yıllara meydan okuyan efsane grup MFÖ ile yapılacak.

ERİŞİLEBİLİR BİR SERGİ ERİŞİLEBİLİR BİR İSTANBUL

Sabancı Holding desteğiyle düzenlenen Dün Bugün İstanbul sergisini, görme ve işitme engelli bireyler erişilebilir bir içerikle gezebiliyor. İstanbul'a dair bir durum tespitinde bulunan sergi, 28 Kasım'a kadar, Sakıp Sabancı Müzesi'nde ziyaret edilebiliyor.

Tüm Cumartesi haberleri için tıklayın