THY'de en çok hangi eşyalar unutuluyor THY unutulan eşyalar nerede satılıyor

THY'de en çok hangi eşyalar unutuluyor THY unutulan eşyalar nerede satılıyor

Yaşam Haberleri

THY tarafından her yıl satışı gerçekleşen unutulan eşyaların bu yılki toplam satış bedeli KDV hariç 750 bin lira oldu. Sahipleri tarafından belirtilen süre içerisinde alınmayan eşyaların da arasında bulunduğu sahipsiz binlerce eşyalar, THY tarafından bu yıl da satışa koyuldu. Arasında binlerce elektronik aletin de yer aldığı unutulan eşyaların nerede satılacağı ise merak konusu oldu. THY tarafından satışa sunulan unutulan eşyalar nerede satılıyor? THY'nin Bagaj Hizmetleri Yönetim Müdürlüğü deposunda bulunan 2 bin 838 muhteviyatlı bagaj, 2 bin 971 bebek arabası, 253 tekerlekli sandalye, 45 bin 711 değersiz buluntu eşya ve iç hat uçuşlarında unutulan 3 bin 80 elektronik eşya kapalı zarfla teklif alınmasının ardından e-ihale usulü ile satılacak.

Son yıllarda otobüslere oranla daha çok tercih edilen uçakla seyahat, birçok avantaj barındırmasının yanı sıra bazen çok daha yorucu olabiliyor. Havaalanına girişte birçok detektörden geçmesi gereken kişiler bazen bu karmaşa bazen de stres kaynaklı olarak bagajlarını havaalanında unutabiliyor. Unutulan ve belirtilen süre içerisinde sahipleri tarafından alınmayan sahipsiz bagajlar THY tarafından satışa sunuldu! THY tarafından satışa sunulan eşyaların ise nerede satıldığı merak konusu oldu. THY tarafından satışa sunulan unutulmuş eşyalar nerede satılıyor?

THY UNUTULAN EŞYALAR NEREDE SATILIYOR? EN ÇOK HANGİ EŞYALAR UNUTULUYOR?

THY'nin Bagaj Hizmetleri Yönetim Müdürlüğü deposunda bulunan 2 bin 838 muhteviyatlı bagaj, 2 bin 971 bebek arabası, 253 tekerlekli sandalye, 45 bin 711 değersiz buluntu eşya ve iç hat uçuşlarında unutulan 3 bin 80 elektronik eşya kapalı zarfla teklif alınmasının ardından e-ihale usulü ile satılacak.

Toplam 54 bin 853 adet olan satışa çıkarılan eşyanın tahmini bedeli ise KDV hariç 750 bin lira olarak belirlendi. Geçici teminat bedeli ise 25 bin lira olarak belirlendi. Kapalı zarfla verilecek teklif mektupları en geç 11 Şubat Pazartesi günü saat 15.00’e kadar THY’nin merkez adresinde bulundurulması istendi.

EN ÇOK UNUTULANLAR

En çok uçaklarda unutulan eşyaların başında çanta, gözlük, cüzdan ve cep telefonu gibi elektronik eşyalar geliyor. Yetkililer uçakta unutulan eşyanın kolay bulunması için uçuş öncesi bu eşyaların üzerine ad ve soyadı ile adresin yazılmasının önemini vurguluyor.

Yetkililer, giysilerin iç kısmına bu etiketleri koyulması gerektiğini belirterek uçuş bittikten sonra kabin memurlarının eşyanızı bırakmamanız için yaptığı anonstan sonra koltuğunuzu ve kabin dolaplarını kontrol edilmesi gerektiğini söylüyorlar.

GEÇEN YIL NE KADAR EŞYA UNUTULMUŞTU?

Habertürk'ün haberine göre, THY'nin Bagaj Hizmetleri Yönetim Müdürlüğü deposunda bulunan 2 bin 242 adet bagaj, 2 bin 740 adet bebek arabası, 265 adet tekerlekli sandalye, 38 bin 295 adet değersiz buluntu eşya ve 2 bin 233 adet elektronik eşya kapalı zarfla teklif alınmasının ardından e-ihale usulü ile satılacak.

Satışa çıkarılan eşyanın tahmini bedeli KDV hariç 500 bin lira olarak belirlendi. Geçici teminat bedelinin ise 15 bin TL olduğu belirtildi. Eşyaların satışı için 14 Mayıs'a kadar teklif alınacak ve tahmini bedelin altındaki teklifler değerlendirilmeye alınmayacak.

Tüm Yaşam haberleri için tıklayın