Okullar ne zaman açılacak? 2019-2020 eğitim öğretim yılı ne zaman başlıyor?

Okullar ne zaman açılacak? 2019-2020 eğitim öğretim yılı ne zaman başlıyor?

Yaşam Haberleri

Okulların ne zaman açılacağı merak ediliyor. Okullar ayın kaçında açılıyor? Milli Eğitim Bakanlığı yayınladığı takvim içerisinde okulların tatil tarihlerini duyuruyor. Öğretmenler, öğrenciler ve veliler tatil tarihlerini öğrenmek istiyorlar.

“Okullar ne zaman açılacak?” sorusu ile ilgili MEB açıklaması araştırılıyor. 2019-2020 eğitim öğretim yılı ne zaman başlayacak? Milli Eğitim Bakanlığı, tatil ve okul zamanlarının daha dengeli ve verimli hale getirilmesi için yeni bir eğitim-öğretim çalışma takvimi modeli hazırladı. Bu modele göre tatil tarihleri değişiklik gösterdi. Öğretmenler, öğrenciler ve veliler tatil tarihlerini öğrenmek istiyorlar.  

OKULLAR NE ZAMAN AÇILIYOR?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklamasına göre 2019-2020 eğitim öğretim yılı 9 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak.

Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5'inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9'uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin, eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 5-6 Eylül 2019 tarihlerinde uyum eğitimleri yapılacak.

Tüm Yaşam haberleri için tıklayın