AÖF sınav sonuçları için geri sayım

AÖF sınav sonuçları için geri sayım

Yaşam Haberleri

AÖF final sınavı geçtiğimiz haftasonu yapıldı. Şimdi öğrenciler sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. AÖF sınav sonuçları 29 Ocak'ta açıklanabilir.

AÖF final sınavı geçtiğimiz haftasonu yapıldı. Şimdi öğrenciler sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. AÖF sınav sonuçları 29 Ocak'ta açıklanabilir.

AÖF ÇIKMIŞ SORULAR İÇİN TIKLAYINIZ

AÖF FİNAL SINAVI SONUÇLARI SORGULAMA (AÖF FİNAL SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDIĞI AN LİNK AKTİF OLACAK)

AÖF PUAN HESAPLAMA İÇİN TIKLAYINIZ

AÖF sınavı soru ve cevapları için tıklayınız

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

AÖF sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren 15 gün sonra sistemde yayınlanıyor. Sınav sonuçlarını görüntülemek isteyen öğrenciler AÖF sistemine giriş yaparak sonuçlarını sorgulayabilirler.

SINAV GEÇME NOTLARI

Harf Notu - Katsayısı
AA 4,00
AB 3,70
BA 3,30
BB 3,00
BC 2,70
CB 2,30
CC 2,00
CD 1,70
DC 1,30
DD 1,00
FF 0,00

Güz dönemi veya akademik yılsonunda 2,00 ortalamasını sağlayamayan öğrenciye akademik yetersizlik uyarısı yapılır.

Genel Not Ortalaması: Genel not ortalaması bütün dönemlerde aldığımız derslerin toplam not değerleri ile toplam kredilerine bölünmesi ile bulunur.

Ders Geçme: Dersi geçmek için o dersin harf notuna bakılır. Eğer CC ve üzeri ise o dersi koşulsuz şartsız geçmişsiniz demektir.

Dersten Kalma: Dersten kalmak için o dersin harf notuna bakılır. Eğer FF ise o dersten direk kalmışsınız demektir ve sonraki yıl bu dersi almanız gerekmektedir.

Şartlı / Koşullu Geçme: Dersinizin harf notu CD DC yada DD ise bu derslerden koşullu olarak geçmişsiniz demektir. Bu şekilde geçmenin koşulu ise bir sonraki dönem Genel Not Ortalamanızı 2.0'ın üzerinde getirmeniz gerekmektedir. Yani Genel not ortalamanız 2.00 ise bu dersi/dersleri geçmiş, 2.00 ve altında gelir ise bu dersten/derslerden kalmışsınız demektir.

Akademik Yetersizlik Uyarısı Ve Ders Tekrarı: Güz dönemi veya akademik yıl sonunda 2.00 GNO sağlayamayan öğrenciye “Akademik Yetersizlik Uyarısı" yapılır. “Akademik Yetersizlik Uyarısı" alan öğrencinin, bir sonraki dönem sonundaki GNO'nın en az 2.00 olması gerekir.

Bu koşulu yerine getiremeyen öğrenciler, kayıt yenilettiği dönemde, son iki dönemdeki CC'nin altında not aldığı dersleri ilgili dönemde tekrar etmek suretiyle genel not ortalamasını en az 2.00'ye yükseltmek zorundadır. Ders tekrarına kalan bir öğrencinin, tekrar ettiği dönem sonunda 2.00 genel not ortalamasını sağlaması halinde ders tekrarı yapmayacaktır. Ancak, bir dersten FF, DZ ve YZ notu alan bir öğrenci bu dersleri, derslerin verildiği dönemde tekrar almak zorundadır. Ders tekrarına kalan öğrenci kayıt yenileme döneminde ders ekle-sil işlemi sırasında, CC'nin altında not aldığı dersleri almak zorunda olduğundan bu dersleri eksiltmesi mümkün değildir.

AÖF FİNAL SINAV YORUMLARI

Tubiii ?@tugbaatzn 
Ben matris değil matrix bilirim, kurşuna teğet geçen

Tubiii ?@tugbaatzn 
Sınavda matris integral vardı??ben meslek lisesi mezunuyum ne bilem matris falan

Tayfun A. 
Şu an ihtiyacım olan şey AÖF ikinci oturumların ani bir kararla iptal edilmesi ve buluşup bir kahve içelim mi teklifi.

İsMaiL ErdağLı 
#aöf Sınavında çıkan twitterdaki twitlerin kac karakterden olustugu sorusunu 140 karakterle selamlıyorum

Kübb ?? ?@kbratml23 
Sevgili #aöf matrisi matriks sanan insanlara neler soruyorsun öyle ????

Ragnarat ?@ademaratt 
aöf'teki twitter sorusunu yanlıs yapan gelip burda sekil sukul yapmasın siteyi terketsin

Derûniseyyah ?@kusu_hu 
Aöf ikinci oturumuna 2 saat kala çıkmış sorulara sarmak hohhh stres stres ??Bu sınavi geçersem dönem dersim kalmıyor mezuniyete adımlar inş????

CaNDaN ?@Can_Ki_
#Aöf sorular kolay gibiydi bu işte bi iş var kesin
üstelik çıkmış sorular vardı 
Sadece bana mı öyle geldi
Çok şüpheli bir durum
Aöf acimaz

ümit KARAKURT ?@UmutKarakurtT 
Biraz önce AÖF final sınavın dan çıktım.

Ezberin hafizan İyiyse yüksek puan alman garanti Malesef sistem buna göre uyarlanmış EZBER YAP GEÇ

Ayşegül Nergiz ?@nergizaysgl 
Twitter kullanip gelen soruyu yanlis yapan bi benimdir heralde ya ????

AÖF PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Yeni sistemde, öğrencilerimizin bir dersten başarılı sayılabilmesi için 100 üzerinden değerlendirmeye alınan kâğıtlarda 35,00ya da üzerinde başarı puanı alması gerekmektedir. İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında İngilizce okutulan derslerle ödev ve laboratuvar uygulamaları olan dersler ise bu kapsamın dışında tutulmuştur.

Tüm Yaşam haberleri için tıklayın