Demirtaş’tan 'CHP ve İP’e oy verin' çağrısı

Demirtaş’tan 'CHP ve İP’e oy verin' çağrısı

Siyaset Haberleri

HDP’nin eski Genel Başkanı Demirtaş, cezaevinden parti tabanına CHP ve İP’e oy verme çağrısı yaptı. Demirtaş, “Bütün sorumluluğu ben şahsen alıyorum. Oyunuzu kullanın” dedi.  

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partinin tabanına ‘oy kullanma’ çağrısında bulundu. Demirtaş, CHP ve İP ile ittifak yapılmadığını vurgulayarak “Batı’da CHP ve İYİ Parti’ye rağmen onların adaylarını destekleyeceğiz” dedi. Demirtaş şunları söyledi: “Bütün halkımıza, tabanımıza çağrım ve varsa azıcık hatırım, ricam şudur ki, gerekirse bağrınıza taş basın, ama mutlaka sandığa gidip ‘Faşizme hayır’ anlamına gelecek oyunuzu kullanın. Seçim sonuçları, demokrasi ve barışın gelişmesine fırsat sunabilir. Oyunuz bu nedenle çok kıymetlidir. Seçimi boykot etmeyi asla düşünmeyin. Biz partililerimizden, aday çıkarmadığımız yerlerde CHP veya İYİ Parti’ye severek veya gönülden oy vermelerini beklemiyoruz." 

GİZLİ, SAKLI OY YOK

Demirtaş şöyle devam etti: "Bu gerçekçi de değildir. Ama bazen bir tek oy, birçok mesaj içerir. İşte sizin oyunuz ‘çok mesajlı bir güce’ sahip, stratejik bir oydur. Metropollerde içi rahat olmayıp da kararsız kalan bütün arkadaşlarıma mesajım şudur: Bütün sorumluluğu ben şahsen alıyorum, oyunuzu kullanmanız ricamı iletiyorum. Buradan şu anlam çıkmasın; ‘Acaba bizim bilmediğimiz gizli şeyler mi var da, bu kadar ısrar ediliyor?’ Hayır. Gizli saklı hiçbir şey yok. CHP ve İYİ Parti’ye rağmen onların adaylarını destekleyeceğiz.” 

Tüm Siyaset haberleri için tıklayın