Başkan Erdoğan: Partinin başındaki zatın yalanlarını finanse etmek için ortak bütçe oluşturmuşlar

Başkan Erdoğan: Partinin başındaki zatın yalanlarını finanse etmek için ortak bütçe oluşturmuşlar

Siyaset Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Trabzon adaylarını açıklıyor. Erdoğan burada, Kılıçdaroğlu'nun tazminatlarını ödemek için para toplayan CHP'li vekiller hakkında konuştu. 'Ülkenin hiçbir meselesi yokmuş gibi, CHP'liler bir araya gelmişler, partinin başındaki zatın yalanlarını finanse etmek için ortak bütçe oluşturmuşlar' dedi. Başkan Erdoğan daha sonra AK Parti Trabzon Aday Tanıtım Toplantısı'nda, Trabzon İlçe Belediye Başkan adaylarını açıkladı.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

AK PARTİ'NİN ZAFER SANCAĞINI ŞEHRİMİZİN TEPESİNDE DALGALANDIRACAĞIMIZA İNANIYORUM

Son 14 seçimde olduğu gibi 31 Mart seçimlerinde de Trabzon'un kendine asaletine yakışanı yapacağına inanıyorum. Trabzon'da el ele gönül gönüle vererek her zamankinden daha çok çalışarak, inşallah bir kez daha AK Parti'nin zafer sancağını şehrimizin tepesinde dalgalandıracağımıza inanıyorum.

POPÜLİZM BATAKLIĞINA SAPLANMADIK

Bizler 3-5 oy daha fazla alabilmek için popülizm bataklığına saplanmadık. Söz verdi mi, sözünde durur. AK Parti budur. AK Parti'yi diğerlerinden ayıran en önemli temel özellik, milletin çıkarlarını ülkenin menfaatlerini daima kendisinin üstüne tutmasıdır. Bu dava anadolu topraklarını, ilimle, irfanla, hikmetle, aşkla, yoğuran erenlerin mirasçısı bir partidir. Biz laf değil, icraat siyaseti yaptık.

Bugün ikinci üniversitesiyle, yurtlarıyla, yollarıyla, tünelleriyle, gençlik salonlarıyla, modern statlarıyla Trabzon'a çağ atlattık. Trabzon'u a da hızlı tren ağına ekliyoruz.

YALAN, İFTİRA VE HAKARETLE SİYASET GEMİSİ YÜRÜTMEYE ÇALIŞAN BİR CHP GÖRÜYORUZ

Milletimiz, ülkemiz her alanda ilerlemiş, gelişmiştir ama CHP her alanda alışkanlıklarını değiştirememiştir. Kendini yenilemek yerine yalan, iftira ve hakaretle siyaset gemisini yürütmeye çalışan bir CHP görüyoruz. Belge diye ellerinde salladıkları kağıtların hiçbirini mahkemeye delil olarak sunmadılar. Partinin başındaki zatın yalanlarını finanse etmek için ortak bütçe oluşturmuşlar. Hakaret etmek yerine, fikir üretseler, proje üretseler emin olun bundan herkes karlı çıkacak.TÜRKİYE'Yİ HEDEFLERİ VE

HAYALLERİ İLE BULUŞTURMANIN KAVGASINI VERDİK

Milli iradenin üstünde hiçbir fani güç tanımadan, Türkiye'yi hedefleri ve hayalleri ile buluşturmanın kavgasını verdik. Sadece kendi seçmenimizi, sadece bize oy verenleri değil 81 milyonun tamamını kucakladık. Sloganımızı da 'tevazu, samimiyet, gayretle önce millet, önce memleket' dedik. Hiç kimsenin hayat tarzına, siyasi görüşüne müdahale etmedik. 100 yataklı Of Devlet Hastanesi'nin yapımı süratle ilerliyor. Bin 200 yataklı Trabzon şehir hastanesi de şu an ihale aşamasında. Trabzon'a toplam 1,7 milyar lira tutarında tarımsal destek verdik.

İŞTE AK PARTİ TRABZON İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

AKÇAABAT: Osman Nuri Ekim

ARAKLI: Recep Çebi

ARSİN: Muhammet Sait Gürsoy

BEŞİKDÜZÜ: Harun Demirci

ÇAYKARA: Hanefi Tok

DERNEKPAZARI: Mehmet Aşık

DÜZKÖY: Yılmaz Ankara

HAYRAT: Salih Öztel

KÖPRÜBAŞI: Ali Aydın

MAÇKA: Koray Koçhan

OF: Salim Salih Sarıalioğlı

ORTAHİSAR: Ahmet Metin Genç

SÜRMENE: Rahmi Üstün

TONYA: Osman Beşel

VAKFIKEBİR: Muhammet Balta

YOMRA: İbrahim Sağıroğlu

CUMHUR İTTİFAKI ADAYLARI:

Çarşıbaşı Belediye Başkanı Adayı Mümin Nuhoğlu (MHP)

Şalpazarı Belediye Başkanı Adayı Refik Kurukız (MHP) 
 

Tüm Siyaset haberleri için tıklayın