Performans tutkunlarını büyülemeye geliyor

Performans tutkunlarını büyülemeye geliyor

Otomobil Haberleri

Mercedes A Serisi’nin en performansı modeli 2.0 litre, 306 beygirlik turbo benzinli motora sahip yeni A 35 4MATIC mart ayında Türkiye yollarına çıkıyor. 

Sümer DEMİRCİLER

Küçük, konforlu, çok hızlı ve dört tekerlekten çekişli adrenalin makinesi yollara çıkmaya hazırlanıyor. Mercedes A Serisi’nin en hızlı versiyonu olan A 35 4MATIC, sınıfındaki en iddialı model olarak performans tutkunlarının kalbini daha şimdiden kazanmayı başarıyor. Henüz ilk tasarım aşamasından itibaren yeni Mercedes-Benz A-Serisi üretim programının bir parçası olarak ele alınan ve gelecekteki A 45 4MATIC modelinin izinden giden A 35 4MATIC, tüm AMG niteliklerini bünyesinde barındırıyor. 

YERE SAĞLAM BASIYOR 

Mercedes’in yeni önden çekişli platformunu kullanan otomobilde 306 beygir güç ve 400 Nm tork üreten yeni 2,0 litre hacimli dört silindirli turbo motor görev yapıyor. Çift kavramalı AMG SPEEDSHIFT DCT 7G otomatik şanzımanın standart olarak sunulan RACE-START fonksiyonu kullanıcıyı en kısa hızlanma süresiyle buluşturuyor. AMG A 35 4MATIC’te standart olarak sunulan dört tekerlekten çekiş sistemi yüzde 50 ön ve yüzde 50 arka olmak üzere sürüş şartlarına göre belirleniyor. 

SPORTİF DOKUNUŞLAR

Aracın iç mekanında da karakterine gönderme yapan unsurlar dikkat çekiyor. Kırmızı dikişli koltuklar, deri döşeme, sportif havalandırma ızgaraları hız tutkunlarının beğenisini toplayacak şekilde seçilmiş. Etkileyici bir motor sesine de sahip otomobilin son hızıysa 250 km/s’de sınırlandırılıyor. Almanya satış fiyatı 50 bin euro olan modelin önümüzdeki mart ayında ülkemiz pazarına sunulması planlanıyor.

30 GÜNDE ZORLU 8.800 KM YAPTI

Mercedes- X-Class, Türkiye’nin dört bir yanındaki en zorlu noktalara ulaştığı X-Macera yolculuğunu 30 gün ve 8.800 km sonunda başarıyla tamamlandı. Mercedes Hafif Ticari Araçlar İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz, “Türkiye’nin en zorlu koşullarında sınırlarını zorlayarak, en uçlara gidebileceğimizi kanıtladık. Direksiyondaki deneyimli otomobil gazetecisi Okan Altan, bu yolculuğunda aracımıza güvendi ve başarıyla projeyi tamamladı” dedi.

ABD’DEN LÜKS İTHALATI TAMAMEN SON BULDU

ABD ile yaşanan kriz sonrası bu ülkeye konulan ek vergiler sonrasında ABD’den otomobil ithalatı tamamen durdu. Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan “ABD’den artık herhangi bir ürün getirmiyoruz. Tamamen AB’ye dönmüş vaziyetteyiz” dedi. Benzer şekilde BMW X5’in 3 lt motorlu yeni versiyonunun ABD’den ithalatı da durdu.

Tüm Otomobil haberleri için tıklayın