En teknolojik Egea’nın hedefinde gençler var

En teknolojik Egea’nın hedefinde gençler var

Otomobil Haberleri

Fiat Egea’da başlayan ve akıllı telefonlarla uyumlu bağlanabilirlilik hizmetlerinin sunulduğu Mirror paketiyle marka gençleri hedefliyor. Serinin fiyatı 77.900 TL'den başlıyor.

Sümer DEMİRCİLER

Fiat Egea yeni donanım paketi Mirror ile genç tüketicileri etkilemeyi hedefliyor. Teknoloji ağırlıklı yeni pakette, krom ayna kapakları, cam çıtası, 17 inç elmas kesim jantlar, özel renk seçenekleri ve kumaş versiyonları dikkat çekiyor. Apple CarPlay uygulaması uyumluluğu bulunan Uconnect™ 7 inç dokunmatik ekran sistemiyle birlikte sunuluyor. Ayrıca geri dönüş kamerası da model ailesinde standart olarak sunuyor. Serinin fiyatı 77 bin 900 TL’dan başlıyor. Egea'nın tüm motor karoser seçeneklerinde yeni Mirror donanım paketi tercih edilebiliyor. 

TEKNOLOJİ AĞIRLIKLI PAKET

Egea modelinde sürekli yenilik ve geliştirmeler yaptıklarını ve özellikle gençlere de daha fazla ulaşmayı hedeflediklerini belirten Fiat Pazarlama Direktörü Özgür Süslü, “Tıpkı Fiat Yol Arkadaşım Connect’te olduğu gibi müşterilerimizi dinledik. Genç tüketicilere daha fazla ulaşmanın yolunun teknoloji ve tasarımdan geçtiğini gördük. Sunduğumuz bağlanabilirlik ve akıllı telefonlarla uyumluluk hizmetlerini tamamlayıcı özel bir ürün serisi geliştirmeye karar verdik ve önce Avrupa’da 500 Ailesi’nde uygulanan Mirror Serisi’ni, Egea Ailesi’nde devreye aldık” açıklaması yaptı.

SATILAN HER BEŞ ARAÇTAN BİRİ EGEA

Uygun koşullar bir araya geldiğinde pazarın ne kadar çabuk toparlanabileceğini gördüklerini söyleyen Altan Aytaç, “Satışlarımızın yüzde 93’ünü Bursa’da ürettiğimiz araçlar oluşturuyor. Egea, toplamda 117 bin adede ulaşarak Türkiye’nin en çok satılan otomobili oldu. Kompakt sınıfta yüzde 19,5’lik pazar payı bulunan Egea’nın, toplam pazar içerisindeki payı yüzde 6.6’ya ulaştı. Şu anda satılan her 100 araçtan 7’sinin, kompakt sınıf 5 araçtan 1’inin Egea olduğunu söyleyebiliyoruz” dedi. 

10 AYDA 52 BİN SATIŞ 

Toplam pazarda yüzde 11’lik pazar payı elde ettiklerini belirten Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, “Pazar yüzde 32,5 daralarak 485 bin adet oldu. Yılın 630 bin adet bandında kapanacağını öngörüyoruz. Daralmaya rağmen 52 bin adetlik satış gerçekleştirdik” diye konuştu. 

Tüm Otomobil haberleri için tıklayın