2020 model yeni Toyota Corolla Sedan özellikleri nedir?

2020 model yeni Toyota Corolla Sedan özellikleri nedir?

Otomobil Haberleri

Otomobil severler tarafından merakla beklenen 2020 Toyota Corolla Sedan’ın özellikleri açıklandı. Japon otomobil devi Toyota tarafından piyasaya sürülecek olan yeni modelin üretimi Türkiye’de yapılacak. Türkiye’de çok sevilen ve satan Toyota Corolla daha modern bir görünüme sahip olacak. 2020 Toyota Sedan hangi özellikleri barındırıyor? Detaylar haberimizde…

Daha spor ve modern bir görünüme sahip olacak Toyota Corolla’nın özelliklerinin neler olacağı uzun süredir merak konusuydu. Güncel teknolojileri içinde barındıran ve daha yumuşak hatlara sahip olan 2020 Toyota Corolla Sedan, şimdiden büyük bir ilgi görüyor. Türkiye’de çok sevilen model Corolla’nın özellikleri neler? 

TOYOTA COROLLA SEDAN’IN ÖZELLİKLERİ NELER?

Tamamen yenilenen Corolla Sedan, Toyota’nın yeni tasarım anlayışıyla dizayn edilmiş. Aile otomobili olarak nitelenen Corolla yumuşak tasarım çizgileriyle sportif bir duruş sergiliyor. Aracın tasarım özelliklerine gelecek olursak yeni Corrolla adaptif LED ön farlara sahip. Bu sayede farlar hızınızı göz önünde bulundurarak virajlarda döneceğiniz yöne doğru yönlendiriliyor. Yeni Corolla Sedan’ın LE versiyonunda 16 inç çelik jantlar bulunurken, XLE versiyonunda 16 inç ancak alaşımlı jantlar bulunuyor. SE ve XSR versiyonlarındaysa 18 inç jant standart olarak geliyor.

YENİ COROLLA İÇ MEKANI İLE DİKKAT ÇEKİYOR

İç tasarımda etkileyici detaylar bulunuyor. Toyota’nın yeni modelinin iç mekanında yüksek kontrast oluşturmak için siyah-beyaz renkler tercih edilmiş. 4.2 inçlik gösterge paneli, 6 inçlik Entune 3.0 bilgi-eğlence sistemi bulunan araçta 800W JBL ses sitemi ve kablosuz şarj standı bulunuyor.

YENİ TOYOTA COROLLA TEKNİK ÖZELLİKLERİ!

Otomobilin son olarak motoruna değinecek olursak L, LE ve XLE versiyonlarında güç ve yakıt tasarrufu sağlayacak 1.8 litrelik 4 silindirli benzinli motor bulunuyor. XSE ve SE versiyonlarındaysa 169 beygir güç üreten 2.0 litrelik dört silindirli motor yer alıyor. Toyota aracın fiyatlarıyla ilgili henüz bir bili paylaşmadı. Önümüzdeki yıl fiyatların netleşmesi bekleniyor.

Tüm Otomobil haberleri için tıklayın