İstanbul davetlerinin arka planı

İstanbul davetlerinin arka planı

Life Haberleri

ÇAĞLA GÜRSOY

cglgursoy@hotmail.com

twitter: CaglaGursoyy 

Instagram: CaglaGursoy

Ocak ayı ne kadar depresif ve monoton geçtiyse şubat ayı bir o kadar enerjik ve hareketli başladı. Şubat ayının kısa oluşundan mıdır? 14 Şubat kapsamasından mıdır ya da yeni yıl yeni kararlar yeni hesaplar yeni kurulumlar modunda geçen ocak ayının ağırlığının hafiflemesinden midir? Bilmiyorum ama eğlence sektöründe çalıştığım dönemlerden de çok net hatırlıyorum, şubat ayları eğlence severlerin favori aylarındandır. 2019 Şubat’a da biz İstanbullular bayağı hareketli girdik. Ev hayatımda ise ‘Survivor’ yarışmasının başlamasıyla uzun süreden sonra Netflix’ten normal yayına geçiş yaptım. Ünlü isimler yarışmadığından magazini olan eğlence odaklı bir sezon olmayacak gibi ama Türkiye-Yunanistan konsepti yarışları soluksuz izlememe neden oluyor. Milli müsabaka izler heyecanıyla iki ülkenin kıyasıya mücadelesini izler oldum. Şöyle bir sosyal hayat gündemimize de bakalım haydi.

NELER YAPIYORUZ?

Dedim ya şubat hareketli başladı. Ayın ilk günü itibarıyla her gün başka bir davete katıldım. Genelde İstanbul dışında yaşayan takipçilerimden de bir süredir şu tarz mesajlar alıyorum: “Bu sosyete, ünlüler ve iş dünyasını bir araya getiren davetlerde neler yapıyorsunuz?” Benim katıldığım davetler çoğunlukla çalıştığım sektörlere yakın organizasyonlar. Kalkıp beni kimse ekonomi zirvesine çağırmıyor tabii. Genelde toplanma nedenlerimiz yeni bir marka tanıtımı, markaların bünyesindeki yeni bir ürün lansmanı, mağaza veya mekan açılışı, film gösterimi, bir süredir gündemde pek anılmayan markaların kendini tekrar piyasaya hatırlatma organizasyonu vb. oluyor. Davet sahibi kişi veya marka basın yansımasını artırmak için popüler ve ünlü isimlere ihtiyaç duyuyor. Fakat kurumsal kesimin bu isimlere birebir ulaşması zor olduğundan davet elçileri seçiliyor. Çevresi geniş, eli kolu uzun dediğimiz türden isimlerle anlaşılarak onlara davetli listesi hazırlatılıyor ve davetin ev sahipliği -rafından ise kimimiz gerçekten sunulacak tanıtım için gidiyoruz, kimimiz davet eden kişiye olan yakınlığımızdan kimimiz ise sadece sosyalleşmek ve sektörden yeni insanlarla tanışmak için davetlerde boy gösteriyoruz. 

ÜNLÜLERDEN GELİŞMELER

Magazin gündemimiz ise skandallardan uzak bu ara. Herkes bir mutluluk, kardeşlik modunda aman nazar değmesin. Arada büyük düşmanlarda barıştı da güya yersen... Yeni filmler vizyona girdi, senaryo ve oyuncular hakkında konuşuldu yazıldı çizildi. Hazal Kaya’nın kınası gerçekleşti bol bol Hazal’ın ünlü arkadaşlarıyla olan paylaşımları magazin programlarındaydı. Hazal Kaya’yı ben daha ‘cool’ ve marijinal bir karakter olarak düşünmüştüm. 

Pek kına yapacak türden bir gelin olmaz sanıyordum ki o da her Türk kızının geçtiği yollardan geçerek sazlı sözlü bir kınayla geleneklerimizi yerini getirdi. Daha sonrada sazlı sözlü düğün yaptı. Gökçe Bahadır tam anlamıyla müzik sektörüne kancayı attı. 

Dizide, filmde söylediği şarkılar, konuk sanatçı olarak çıktığı sahne performansları derken albümlü ve klipli bir şarkıcı olarak piyasaya düştü. İlk klip albümden ‘Sana Doğru’ şarkısına çekildi. 

Ses fena değil, şarkı dinledikçe sevilecek türden ama klip çok hoşuma gitmedi. Gökçe Bahadır’dan daha ters köşe ve orijinal bir video çıkabilirdi. 

Müzik piyasasına yeni düşmüş isimsiz cisimsiz genç popçuları anımsattı. Styling de albenisiz geldi. İleride daha iyisini yapar mı? Bence yapar

Tüm Life haberleri için tıklayın