Haftanın filmleri

Haftanın filmleri

Life Haberleri

Sisters Biraderler

Patrıck DeWitt’in aynı isimli romanından uyarlanan filmde birbirine bağlı iki kardeşin hikayesi anlatılıyor. Şöhreti tetikçiler Eli ve Caharli’nin yeni bir görevi vardır. Herman Kermitt bir altın avcısı, patronlarının altınını çalmıştır ve kardeşler onu öldürmekle görevlendirilir. 

Fakat bu iş kardeşlerin sandığı kadar kolay olmayacaktır.

Yön: Jacques Audiard

Oyn: John C.Reilly, Joaquin Phoenix, Jake Gyllenhaal 

Tür: Western 

IMDB: 7.0

Asla Gözlerini Kaçırma

Asla Gözlerini Kaçırma, Doğu Almanya’dan Batı Almanya’ya kaçan ancak Nazi rejimi altındaki çocukluğunu ve komünizm gölgesindeki gençliğini unutamayan Kurt Barnert adında bir sanatçıya odaklanıyor. Üniversitede tanışan Kurt ve Ellie birbirlerini görür görmez âşık olurlar. Onlar her ne kadar ilişkilerinde mutlu olsalar da ikisinin birlikte olmasını istemeyen insanlar vardır.

Yön: Florian Henckel von Donnersmarck 

Oyn: Tom Schilling, Sebastian Koch, Paula Beer 

Tür: Dram, 

IMDB: 7.4

Sarayın Gözdesi

“The Favourite”, 18. yüzyılın başlarında İngiltere’de hüküm süren Kraliçe Anne’in kraliyet entrikaları, ihtirasları, kıskançlıkları ve ihanetleri içeren müstehcen ve iğneleyici hikayesini anlatıyor. Hikayenin merkezindeki Kraliçe’nin, sırdaşı, danışmanı ve gizli sevgilisi olan Marlborough Düşesi Sarah Churchill ile olan ilişkisi, Düşes’in genç kuzeni Abigail’in gelmesiyle tepetaklak olur.

Yön: Yórgos Lánthimos

Oyn: Olivia Colman, Rachel Weisz, Emma Stone 

Tür: Tarihi 

IMDB: 7.9

Lego 2

Önceki olaylar sonucunda şehrin sakinlerinin düzeni yok olmuştur. Lego Duplo saldırısı altındaki şehirde her şey tamir edilebileceğinden çok daha hızlı bir şekilde yerle bir olmaktadır. Yıkıntı şehrin kalıntıları arasında dolaşırken keşfedilen bir uzaylı robot ise tehlikeyi arttırır.

Yön: Mike Mitchell (V) 

Oyn: Chris Pratt, Elizabeth Banks 

Tür: Animasyon 

IMDB: 7.4

Babamın Kemikleri

Ömer, çocuk yaşta ayrıldığı köyüne bir daha geri dönmemeye ant içmiştir. Kendisine aile kuran, baba olan Ömer, yaşadığı trajik olayı kimseyle paylaşmaz. Ölüm döşeğinde olan annesinin vasiyet ise Ömer’in hayatını altüst eder. Annesi, oğluna öldüğünde kocasının yanına gömülmeyi vasiyet eder. 

Yön: Özkan Çelik 

Oyn: Cem Davran, Ömer Aydede, Goncagül Sunar 

Tür: Dram

Tüm Life haberleri için tıklayın