ABD’li senatör, FET֒cü Kanter için Kanada’ya yalvardı

ABD’li senatör, FET֒cü Kanter için Kanada’ya yalvardı

Güncel Haberleri

15 Mayıs 2019 Çarşamba 11:57 | Son Güncelleme:

ABD’nin Oregon Senatörü Ron Wyden, hakkında kırmızı bülten bulunan FETÖ firarisi Enes Kanter’in Toronto Raptors’e karşı oynayacağı maç için gideceği Kanada’da güvenliğinin sağlanması için kolları sıvadı. Kanada Başbakanı Trudeau’ya mektup yazan senatör Wyden, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye aleyhinde satırlar kaleme alarak FET֒cü Kanter’in güvenle gidip dönmesinin garanti altına alınmasını istedi.

TM Dijital Haber Merkezi

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) elebaşı Gülen’in soyadını alan ve onun için canını verebileceğini söyleyen firari FET֒cü Enes Kanter’in yakalanma korkusu sürüyor.

Hakkında kırmızı bülten çıkarılan Kanter’in Toronto’da oynayacağı bir basketbol maçı için Kanada’ya “güvenli bir şekilde gidip geri dönebilmesi” için, FET֒nün ABD Senatosundaki iş birlikçileri kolları sıvadı.

ABD’nin Oregon Senatörü Ron Wyden, Enes Kanter’in Kanada’ya güvenli bir seyahat yapabilmesi için Kanada Başbakanı Justin Trudeau’ya bir mektup yazdı. Mektubuna “Enes Kanter’in adına size yazıyorum” sözleriyle başlayan FETÖ destekçisi senatör Wyden, “Hükûmetinizden, yaklaşan NBA finallerinde Toronto Raptors’e karşı oynayacak Portland Trail Blazers’ın oyuncusu olan Kanter’in Kanada’ya güvenle gidip gelebilmesi için garanti istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye hakkında kara propaganda yapmayı da ihmal etmeyen Wyden, “Enes Kanter, NBA’de 2011 yılında oynamaya başladığı günden bu yana bulunduğu konumu Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirmek için kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Enes Kanter’i teröristleri desteklemekle suçlayarak pasaportunu iptal etti ve Interpol’den kırmızı bülten çıkarmasını istedi.” sözlerini kaydetti.

Yaşananlar sonucunda FET֒cü Kanter’in bir NBA maçı için Mart 2019’da Kanada’ya gidemediğini hatırlatan senatör Wyden, “Eğer Portland Trail Blazers takımı NBA finallerine ulaşabilirse, Enes Kanter ABD dışına seyahat etme noktasında yeniden güvenlik endişelerini değerlendirmek zorunda kalacaktır.” dedi.

AKIL YOKSUNU SÖYLEMLERLE KAMUOYU ALGISI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYOR

Türkiye karşıtı “akıl yoksunu” söylemlerini “kendisini bir vatandaşı olarak hissettiği” ABD’nin medyasında sürdüren FET֒cü Kanter, MİT’in Türk yargısı önüne çıkardığı FET֒cüleri siyasi karalama kampanyasına malzeme etmeye çalışarak “Türkiye yurt dışındaki FET֒cülere suikast düzenliyor” algısı yaratmaya çalışmıştı. Yüzlerce ölüm tehdidi aldığını söyleyen Kanter, “Kendimi, 2021 yılında vatandaşlığını alacağım ABD’den başka bir yerde güvende hissetmiyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Tüm Güncel haberleri için tıklayın