DHMİ personel alımı başvuru şartları DHMİ 3619 özel güvenlik alımı duyuruldu

DHMİ personel alımı başvuru şartları DHMİ 3619 özel güvenlik alımı duyuruldu

Güncel Haberleri

DHMİ personel alımı yapılacağını duyurdu ve vatandaşlar DHMİ personel alımı başvuru şartları hakkında araştırma yapmaya başladı. DHMİ 3619 özel güvenlik alımı yapılacağını açıkladı. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmak isteyen kişilerin araştırdığı DHMİ personel alımı detayları sayfamızda yer alıyor. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne bağlı havalimanlarında görevlendirilecek özel güvenlik görevlileri için hizmet alımı Ankara'da gerçekleşecek.

DHMİ personel alımı özel güvenlik başvuru şartları neler? DHMİ 3619 özel güvenlik alımı yapılacağını duyurdu. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından alınacak personel alımlarının başvuru şartları da belli oldu. DHMİ 3619 personel alımı özel güvenlik başvuru şartları hakkında detaylar açıklandı. 3 bin 619 özel güvenlik görevlisi 1 Nisan 2019 ile 31 Aralık 2021 tarihlerine kadar işe başlamış olacak. Personel alımında aslan payı İstanbul'un olacak.

DHMİ PERSONEL ALIMI DETAYLARI

DHMİ özel güvenlik görevlisi alımı açık ihale usulü ile gerçekleştirilecek. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne bağlı havalimanlarında görevlendirilecek özel güvenlik görevlileri için hizmet alımı Ankara'da gerçekleşecek. 3 bin 619 özel güvenlik görevlisi 1 Nisan 2019 ile 31 Aralık 2021 tarihlerine kadar işe başlamış olacak. Personel alımında aslan payı İstanbul'un olacak.

DHMİ ÖZEL GÜVENLİK ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Özel güvenlik personelinde aranan şartlardan bazıları şöyle;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Kamu haklarından yasaklı olmamak,

En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

18 yaşı doldurmuş olmak,

Görevinin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engelli bulunmamak.

5188 sayılı kanunun 14.maddesinde belirtilen özel güvenlik temel eğitimini başarıyla tamamlamak,

Özel güvenlik personelinin fiziki görünümü ve diksiyonu düzgün olacak.

Erkeklerde boy 170 cm ve üstü, kilo ise boy uzunluğuna orantılı olarak boyunun son iki rakamının 10 kg eksiğini-15 kg fazlasını aşmayacak.

Bayanlarda boy 160 cm ve üstü, kilo ise boy uzunluğuna orantılı olarak boyunun son iki rakamının 10 kg eksiğini - 15 kg fazlasını aşmayacak.

Proje sorumluları ile vardiya amirlerinde boy, kilo ve yaş kriterleri aranmayacak.

Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkum olmamak.

DHMİ GÜVENLİK GÖREVLİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

DHMİ tarafından 2021'e kadar alımı yapılacak olan 3 bin 619 özel güvenlik görevlisi ilanı büyük ilgi gördü. İlana başvuru yapmak isteyenler detayları araştırıyor. DHMİ özel güvenlik görevlisi alımı başvurusunun nasıl yapılacağına dair bilgiler henüz netleşmedi. Başvuru şekline dair bir açıklama geldiğinde haberimizde olacak...

DHMİ GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI YAPILACAK YERLER

Adana Havalimanı ve Bahçe Akçadağ Radar İstasyonu-110 personel, Adıyaman Havalimanı-57 personel, Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı ve Radar İstasyonu-74 personel, Amasya Merzifon Havalimanı ve Tavşandağı Radar İstasyonu-34 personel, Atatürk Havalimanı- 221 personel, Balıkesir Koca Seyit Havalimanı-77 personel, Batman Havalimanı ve Batman Beşiri Radar İstasyonu-76 personel, Bingöl Havalimanı-77 personel, Bursa Yenişehir Havalimanı ile Yalova VOR İstasyonu ve Şahintepe VOR İstasyonu-53 personel, Çanakkale Havalimanı ve Biga VOR İstasyonu-44 personel, Muğla Dalaman Havalimanı ve Nuri Baba SSR Hv.Radar İstasyonu-50 personel, Denizli Çardak Havalimanı-94 personel, Diyarbakır Havalimanı-148 personel, Elazığ Havalimanı ve Harput VOR İstasyonu-69 personel, Erzincan Havalimanı ve Karadağ Radar ile Refahiye VOR İstasyonu-84 personel, Erzurum Havalimanı ve Kargapazarı Radar ile Erzurum Vor İstasyonu-67 personel, Gaziantep Havalimanı-124 personel, Genel Müdürlük / Ankara-11 personel, Gökçeada Havalimanı / Çanakkale-9 personel, Hatay Havalimanı-98 personel, Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı-88 personel, Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı- 46 personel, Kahramanmaraş Havalimanı-69 personel, Kars Harakani Havalimanı- 68 personel, Kastamonu Havalimanı ve İnebolu VOR / DME ile İnebolu Mode-S SSR İstasyonu-41 personel, Konya Havalimanı ve Ermenek Yumurtepe ile Mut SSY İstasyonu-78 personel, Malatya Havalimanı ve Malatya VOR İstasyonu-39 personel, Mardin Havalimanı-99 personel, Muğla Milas Bodrum Havalimanı ve Küçük Sungurtepe Radar İstasyonu-61 personel, Muş Havalimanı-76 personel, Nevşehir Kapadokya Havalimanı-38 personel, Isparta Süleyman Demirel Havalimanı-48 personel, Samsun Çarşamba Havalimanı-75 personel, Siirt Havalimanı ve Gökçebağ VOR İstasyonu-78 personel, Sinop Havalimanı-46 personel, Sivas Nuri Demirağ Havalimanı ve Gemerek SSY İstasyonu-87 personel, Şanlıurfa GAP Havalimanı ve Eski Şanlıurfa Havalimanı ile Korçik SSR Radar İstasyonu-180 personel, Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı-110 personel, Tekirdağ Çorlu Havalimanı-33 personel, Tokat Havalimanı-20 personel, Trabzon Havalimanı ve Akçaabat Üzümlü Radar İstasyonu-168 personel, Van Ferit Melen Havalimanı-88 personel, Ordu Giresun Havalimanı-128 personel, Ankara Esenboğa Havalimanı- 56 personel, Antalya Havalimanı-57 personel, Balıkesir Merkez Havalimanı-21 personel

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLMAK İÇİN SERTİFİKA ŞART

DHMİ'nin ilanının ardından, 'Özel güvenlik nasıl olunur' sorusu da merak konusu oldu. Özel güvenlik olmanın belli koşulları bulunuyor. Bunların başında da ÖGG sınavı geliyor. Yılda 6 ya da 7 kez gerçekleşen ÖGG sınavlarından başarı ile geçen adaylar sağlık durumlarının elverişli olması halinde özel güvenlik olabiliyor. Özel güvenlik olmak için 18 yaş sınırı bulunurken, silahlı özel güvenlik sertifikası için yaş sınırı 21. 21 yaşını doldurup, ÖGG sınavından başarı ile geçen, sağlığı elverişli ve atış taliminde hedef rakamı tutturan adaylar silahlı güvenlik olabiliyor. Güvenlik görevlilerinin belirlenen sürelerde sertifikalarını yenilemek için yeniden ÖGG sınavına girmeleri şart.

Tüm Güncel haberleri için tıklayın