Zafer Çika'nın cenazesinde Demet Akbağ'ın gözyaşları

Zafer Çika'nın cenazesinde Demet Akbağ'ın gözyaşları

Güncel Haberleri

İzmir'in Narlıdere ilçesinde, içinde bulunduğu pikap kamyonetin şarampole yuvarlanmasıyla hayatını kaybeden ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı Demet Akbağ'ın eşi Zafer Çika'nın cenazesi son yolculuğuna uğurlandı. Çika'nın vasiyeti üzerine naaşı Çeşme'de toprağa verildi.

İzmir'in Narlıdere ilçesinde, içinde bulunduğu pikap kamyonetin şarampole yuvarlanmasıyla hayatını kaybeden ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı Demet Akbağ'ın eşi Zafer Çika'nın cenazesi son yolculuğuna uğurlandı.

Öğlende kılınan cenaze namazının ardından Çeşme Mezarlığı'nda toprağa verilen olan Zafer Çika'nın musalla taşına konan tabutunun üzerine, '35' ve 'Zafer Çika' yazılı Galatasaray takımı forması ile atkısı serildi. Yakınları tabut başında namaz saatini beklemeye başladı. 

VASİYET ETMİŞ
Zafer Çika'nın daha önce eşi Demet Akbağ'a "Beni Çeşmeye göm Demet" diye vasiyet ettiği, bu nedenle Çeşme'de toprağa verildi.

"ADAM GİBİ ADAMDI"

İzmir Alsancak Hocazade Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Çeşme Alaçatı Mezarlığı'nda defnedilecek. Çika'nın cenaze namazını okuyan imam, İzmirli Zafer Çika için "Adam gibi adamdı" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU

Geçen salı günü saat 18.30 sıralarında İzmir- Çeşme Otoyolu İstihkam Eğitim ve Merkez Komutanlığı yakınlarında takla atan Muammer Renda yönetimindeki 35 S 7580 plakalı pikap araçta bulunan Zafer Çika ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

DEMET AKBAĞ'IN EŞİ ZAFER ÇİKA'NIN ÖLÜMÜNE PATLAYAN LASTİĞİN SEBEP OLDUĞU İDDİA EDİLDİ

Tüm Güncel haberleri için tıklayın